Utasítás a 19 M. pisztoly használatára, karbantartására és kezelésére

1931. évi helyesbített utánnyomatás

Pallas Részvénytársaság Nyomdája (Budapest) ,
Kiadói tűzött papírkötés , 33 oldal
Méret: 16 cm x 10 cm

Budapest, 1931, M. Kir. Honvédség kiadása (Pallas Részvénytársaság Nyomdája, Budapest), 33 p. + 5 t. melléklet (ebből egy kihajtható); ill.

F-11a. Utasítás a 19 M. pisztoly használatára, karbantartására és kezelésére. 1931. évi helyesbített utánnyomatás. Öt fekete-fehér melléklettel illusztrálva (ebből egy kihajtható). Címfedélen tollal írt tul. névbeírással. A címlapon, a tartalomjegyzéken, a kihajtható mellékleten tollal beírt tul. névbeírás rangjelzés megadásával.
1 sz. melléklet: Árjegyzék 19 M. ism. pisztolyról, alkatrészeiről és a hozzá tartozó szerelékek, idomszerek és vizsgáló műszerekről.
2 sz. melléklet: Jegyzék a csapatok részére engedélyezett fegyveralkatrészek százalékos mennyiségéről és azok pénzértékéről.
3 sz. melléklet: Jegyzék a 19 M. pisztolyon a m. kir. állami javítóműhely által végzendő helyreállítási munkálatokról és azok térítési árairól.
4 sz. melléklet: Jegyzék a 19 M. pisztolyon a csapatok által végzendő helyreállítási munkálatokról és azok térítési árairól, ha a munkálatokat mégis a m. kir. állami javítóműhely végezte, vagy pedig ha azokat a csapat nem honv. tárcához tartozó alakulatok részére végezte.
5 sz. melléklet: (nagyméretű, kihajtható) a 19 M pisztoly alkatrészeinek (számozott) bemutatása az alkatrészeknek e mellékleten való megnevezése nélkül.
Kiadói tűzött papírkötés kopott címfedéllel, tiszta oldalakkal, hiánytalan állapotban.

Utasítás a 19 M. pisztoly használatára és karbantartására. A 19 M. pisztoly önműködő maroklövőfegyver, melyet a visszalökés működtet. Ezt a pisztolyt azért nevezzük önműködőnek, mert lövéskor a... Tovább

Utasítás a 19 M. pisztoly használatára és karbantartására. A 19 M. pisztoly önműködő maroklövőfegyver, melyet a visszalökés működtet. Ezt a pisztolyt azért nevezzük önműködőnek, mert lövéskor a závárzatnak nyitása, az üres töltényhüvelynek kivetése, a kakas felhúzása, az új tölténynek a töltényürbe való bevezetése és a závárzatnak becsukása, a lövőtől teljesen függetlenül, a fegyver mozgó alkatrészeinek munkája által - a Frommer-pisztolynál a mozgó cső révén - történik. Vissza

Utasítás a 19 M. pisztoly használatára és karbantartására 5
A 19 M. pisztoly egyes alkatrészeinek és azok működésének leírása 11
Utasítás a 19 M. pisztoly kezelésére 15
A tölténytár kiszedése 15
A tölténytár megtöltése 15
A tölténytár helyes bedugása 16
A pisztoly felhúzása és megtöltése 16
Lövés 17
Biztosító 18
A töltények eltávolítása a pisztolyból 19
A pisztoly karbantartása 19
A pisztoly szétszedése 21
A pisztoly összerakása 21
A pisztoly teljes szétszedése 22
A 19 M. pisztoly legfontosabb számadatai 23
A töltények 23
Mellékletek:
1. melléklet: Árjegyzék a 19 M. ismétlő pisztolyról, alkatrészeiről és a hozzátartozó szerelékek, idomszerek és vizsgáló műszerekről 25
2. melléklet: Jegyzék a csapatok részére engedélyezett fegyveralkatrészek %-os mennyiségéről és azok pénzértékéről 29
3. melléklet: Jegyzék a 19 M. pisztolyon a m. kir. állami javítóműhely által végzendő helyreállítási munkálatokról és azok térítési árairól 31
4. melléklet: A 19. M. pisztolyon a csapatok által végzendő helyreállítási munkálatokról és azok térítési árairól, ha a munkálatokat mégis a m. kir. állami javító műhely végezte, vagy pedig ha azokat a csapat nem honv. tárcához tartozó alakulatok részére végezte 32
5. melléklet: Ábratábla a 19. M. pisztolyról Vissza
358

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
8.100 Ft Licitek száma: 1