Tomor László: Harcok az orosz égen

Védőborítós példány

Tomor László
Magyar Repülő Sajtóvállalat-Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 162 oldal
Sorozatcím: A repülő ember
Kötetszám: 1
Méret: 19 cm x 13 cm

Budapest, 1942, Magyar Repülő Sajtóvállalat-Stádium Sajtóvállalat Részvénytársaság, 162 p. + [8] t.: ill.

Első kiadás. Írta: Tomor László. A repülő ember sorozat 1. kötete. Korabeli fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Nyomtatta Stádium Rt., Budapest.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány, a címfedélen címeres középdísszel, feliratozott könyvgerinccel, hiánytalan képanyaggal, megkímélt állapotban. Kiadói rajzos hiányos b.fedéllel rendelkező kötet.
A mű szerepel az 1945-ben Magyarországon betiltott könyvek listáján.

A bolsevista Oroszország elleni háború új lángra lobbantotta magyar fajunk katonai erényeit. A magyar hazáért, a magyar faj jövőjéért váló küzdeni vágyás harcos szelleme friss erővel járja át a... Tovább

A bolsevista Oroszország elleni háború új lángra lobbantotta magyar fajunk katonai erényeit. A magyar hazáért, a magyar faj jövőjéért váló küzdeni vágyás harcos szelleme friss erővel járja át a nemzetet. Új vágy hevíti a magyar lelkeket, hogy a tudatosabbá vált áldozatkész hazaszeretetben összeforrva szolgáljuk nemzetünket. A tettekben átélt hazaszeretet és az igaz magyar katonaszellem sugallta ezt a könyvet is. A könyv szerzője vadászrepülő századával részt vett az 1941. évi oroszországi hadjáratban. Százada kiváló eredményekkel állta meg helyét a harcokban. A hős vadászpilóták áldozatra kész kötelességtudástól vezérelve működésükkel a szövetséges hatalmak előtt is elismerést és megbecsülést szereztek a magyar repülő fegyvernemnek. Mint volt ezredtársaimra is, büszkén gondolok reájuk. Ez év húsvétján felszólítottam a magyar ifjúságot, hogy álljon minél nagyobb számban a repülés zászlaja alá... Vissza
351

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
35.000 Ft Licitek száma: 21