Kovács László: Gábor Áron (Gróf Bethlen Istvánné számozott példánya)

Egy hős arcvonásai

Kovács László
Gábor Áron
Erdélyi Szépmíves Céh (Kolozsvár) ,
Kiadói félvászonkötés , 99 oldal
Sorozatcím: Erdélyi Szépmíves Céh könyvei
Méret: 19 cm x 13 cm

[Kolozsvár], 1943, Az Erdélyi Szépmíves Céh kiadása [Minerva Irod. Nyomdai Műintézet, Kolozsvár], 95 p. + [1] p. + IV p.

Első kiadás. Sorszámozott kiadvány. Gábor Áron. Egy hős arcvonásai. Írta: Kovács László.
"Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh százötvenhetedik kiadványa, XIV. sorozatának 1. számú könyve. E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmíves Céh tagjai számára készült. Ez a 29. sz. példány."
Függelékként az Erdélyi Szépmíves Céh pártoló tagjainak névsorával. A címfedél belső oldalán az Erdélyi Szépmíves Céh nagyméretű, tematizált alakos-ábrás, erdélyi címeres, névre szóló, Gróf Bethlen Istvánné számára (az E.Sz.C. tagjának) készített, több színű Ex-Libris-ével.
Kiadói félvászon kötés márványmintás fed- és hátlappal, feliratozott könyvgerinccel, selyem könyvjelzővel, tiszta oldalakkal, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.

Gábor Áron
Egy hős arcvonásai
Az író az ágyúöntő székely hős emberi és történelmi arcvonásait rajzolja elénk ebben a könyvben. A hőssel együtt megjelenik előttünk az a kis székely... Tovább

Gábor Áron
Egy hős arcvonásai
Az író az ágyúöntő székely hős emberi és történelmi arcvonásait rajzolja elénk ebben a könyvben. A hőssel együtt megjelenik előttünk az a kis székely közösség, amely az 1848-49-es szabadságharc idején hónapokon át egymaga vette fel a harcot Erdélyben az elnyomó hatalom s a magyarság ellen felbérelt nemzetiségekkel szemben. A legújabb kutatások igen érdekesen világítanak rá arra, hogy milyen nagy jelentősége volt a szabadságharc e megragadó fejezetének s benne Gábor Áron szerepének. Erdély multjának egyik legregényesebb alakját ismeri meg a könyvben az olvasó. Nem regényben, vagy regényes korrajzban, hanem az író eszközeivel színesen megrajzolt történelmi képben. Vissza
206

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
39.400 Ft Licitek száma: 70