Rexa Dezső/Bálint Lajos: Levél Bálint Lajos író-dramaturgnak V.

Rexa Dezső
, írópapír (nem szbv., jelzett, vízjeles) , 1 oldal
Méret: 22 cm x 16 cm

1962., Rexa Dezső irodalomtörténésznek írópapírra, tollal írt levele Bálint Lajos műkritikushoz, dátummal, aláírással.

(Nemeskúti) Rexa Dezső (Pest, 1872. február 28. – Budapest, 1964. november 19.) irodalomtörténész, levéltáros, helytörténész, nyelvész, író személyes hangú, tollal írt, rövid levele vízjeles, jelzett, merített írópapíron Bálint Lajos (Újpest, 1886. szeptember 26. – Budapest, 1974. március 5.) magyar műkritikushoz, dramaturghoz, íróhoz, műfordítóhoz, publicistához, a Thália Társaság egyik megalapítójához és titkárához, a Nemzeti Színház titkárához, az Országos Magyar Izraelita Közművelődési Egyesület egyik megszervezőjéhez és művészeti vezetőjéhez; a Magyar Írók Szövetségének ügyvezető titkárához, a Színpadi Szerzők Egyesületének főtitkárához, a Szerzői Jogvédő Hivatal igazgatóhelyetteséhez.
A kézzel írt kifogástalan állapotú levél jól olvasható, az írópapíron semmilyen sérülés vagy utólagos ráírás nem található.
300

Kikiáltási ár:
1.500 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár: