Harsányi Zsolt: Az Üstökös I-III. (védődobozos példány)

Petőfi életének regénye/Védőborítós példány

Harsányi Zsolt
Petőfi Sándor
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T. (Budapest) ,
Kiadói vászonkötés papír b.fedéllel , 619 oldal
Sorozatcím: Harsányi Zsolt művei
Méret: 19 cm x 14 cm

Budapest, 1933, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T. (Pesti Hírlap Nyomdája, Budapest), 208 p.; 199 p.; 212 p.

Harsányi Zsolt művei. Az Üstökös. Petőfi életének regénye. I-III. kötet. Írta: Harsányi Zsolt. Újabb kutatások alapján átdolgozott és kibővített kiadás.
Nyomtatta a Budapesti Hírlap nyomdája Budapesten. Borítóterv: Szathmáry.
Kiadói egészvászon kötés aranyozott könyvgerinccel, feliratozott címfedéllel, tiszta belívekkel, színezett (sárga) felső lapélekkel rendelkező, hiánytalan állapotú, többszínű rajzos kiadói b.fedéllel ellátott, megkímélt, gyűjtői állapotú kötetek, eredeti kiadói védődobozban.

Részlet a könyvből: "Az asztalon lobog a mécs. Gyenge világa alig észrevehető árnyékokat suhantat és imbolyogtat a falon. az udvarra néző ablakok két kobaltkék négyszögén betekint a derengő téli... Tovább

Részlet a könyvből: "Az asztalon lobog a mécs. Gyenge világa alig észrevehető árnyékokat suhantat és imbolyogtat a falon. az udvarra néző ablakok két kobaltkék négyszögén betekint a derengő téli reggel. - Mennyi idő lehet mán? - kérdi egy görcsös ásítástól gyötrött hang, öregasszony hangja. - Fertály hét, - felel egy másik asszonyi szó, - vagy még annál is több. - Mennyen oda az ajtóhoz, oszt hallgasson be. Az egyik asszony feltápászkodik. Nehéz, nagy test, csak úgy feszül rajt a ködmen, amit idebent sem tett le a fűtött szobában. Meg kell hajolnia, mikor kimegy, mert a szegényes földes szoba ajtaja alacsony. Pár perc múlva ugyanúgy meghajolva visszatér a konyha felől, miután a túlsó szoba ajtajánál küldetését végezte..." Vissza
149

Kikiáltási ár:
7.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
9.100 Ft Licitek száma: 2