Lajos Ferenc: Haláltánc (aláírt, számozott példány)

Védőborítós példány

Lajos Ferenc
Ifj. Hans Holbein
Szépmives Mühely
Könyvkötői félvászon kötés , 86 oldal
Méret: 20 cm x 15 cm
2018-02-25 20:00

Budapest, é.n., Szépmives Mühely (Kiss János Nyomda, Budapest), 86 p.; ill.

Szerző által aláírt, számozott példány. Első kiadás. /Holbein/Haláltánc. Írta Lajos Ferenc. Ifj. Hans Holbein fekete-fehér illusztrációival. Címlap hátoldalán a szerző, Lajos Ferenc saját kezű aláírása látható.
"E műből 1500 példány készült, melyből 300 a szerző sajátkezű aláírásával kerül a könyv- és grafika barátok részére." Jelen kötet a 45-ös számú példány. A könyvet nyomtatta a Kiss János Nyomda Budapesten.
Könyvkötői félvászon kötés az eredeti kiadói feliratozott, Holbein képes címfedél és eredeti hátlap megtartásával, egyszínű előzéklappal, tiszta oldalakkal, hiánytalan, eredeti kiadói feliratozott, illusztrált borítófedélben.

HANS HOLBEIN Dürer után a legnagyobb német művész. Eleven ábrázolóereje már a renaissance lüktetése. Szatirikus ereje a költészetben Villonhoz hasonlítható. Az itt közölt haláltánc sorozatában a... Tovább

HANS HOLBEIN Dürer után a legnagyobb német művész. Eleven ábrázolóereje már a renaissance lüktetése. Szatirikus ereje a költészetben Villonhoz hasonlítható. Az itt közölt haláltánc sorozatában a végtelen Isteni igazságszolgáltatás elevenedik meg. Mindenki meghal. Szegény, gazdag, fiatal, öreg, mindenki a halál karjába dől. A kísérőszöveget csak azért írtam hozzá, hogy az egyes képek szereplőit ismertessem. Az első könyv 1538 táján jelent meg. A szövegrészt bevezető nagybetűs ABC szintén Holbein műve, de egy későbbi kiadáshoz készült (1552?). Vissza
113

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
15.000 Ft Licitek száma: 55