Témakörök



Lezárt aukciók


B. Fábri Magda/Szentesi György: Interkozmosz és hazánk (minikönyv, Farkas Bertalan és Magyari Béla által aláírt, számozott példány)

Szerkesztő
B. Fábri Magda
Szentesi György
Róla szól
Farkas Bertalan
Valerij Kubászov
Lektor
Dr. Szabó József
Fotózta
Kutas Rudolf
Zrínyi Katonai Kiadó (Budapest) ,
Kiadói fűzött műbőr kötés , 192 oldal
Sorozatcím:
Kötetszám:
Nyelv: Magyar  Angol  Német  Orosz 
Méret: 5 cm x 5 cm
ISBN: 963-326-527-4
Aukció vége:
2018-02-25 20:00

Aukciós tétel adatai

Budapest, 1980, Zrínyi Katonai Kiadó (Zrínyi Nyomda, Budapest), 192 p.; ill.

Aukciós jelenlegi tétel részletes leirata

Farkas Bertalan és Magyari Béla aláírásával ellátott, számozott példány. Minikönyv. Több nyelvű (magyar, orosz, angol, francia, német, spanyol) képes kiadvány színes és fekete-fehér, szövegközti képekkel illusztrálva. Megjelent a szovjet-magyar közös űrrepülés alkalmából.
Előlapon Farkas Bertalan űrhajós és Magyari Béla, a Szojuz-36 űrhajó tartalékszemélyzetének aláírása látható. Ez a 909-es számú példány.
Kiadói fűzött bordó műbőr kötés illusztrált címfedéllel, műnyomó papíros belívekkel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, hiánytalan, megkímélt, gyűjtői állapotban, színes képes, fülszöveges kiadói borítófedélben, átlátszó nylon kiadói védőtokkal.

Előszó

Az első mesterséges hold, a szovjet Szputnyik-1 felbocsátása óta az űrkutatás a modern társadalom számára szükséges tevékenységgé vált. Történelmileg igen rövid idő alatt az űrkutatás fejlődése... Tovább

Előszó

Az első mesterséges hold, a szovjet Szputnyik-1 felbocsátása óta az űrkutatás a modern társadalom számára szükséges tevékenységgé vált. Történelmileg igen rövid idő alatt az űrkutatás fejlődése értékes gyakorlati eredményeket hozott. A kezdetben alapvetően - elnevezésében is - kutató-kísérletező tevékenység egyre inkább a népgazdaság szükségleteit kielégítő tevékenységgé alakult át, s ma már az űrkutatás a tudomány és a technika mérhető gazdasági hasznot hozó ágazata. Az űrtevékenység eddigi 23 éve megmutatta, hogy a továbbfejlődés csakis széles körű nemzetközi együttműködés formájában képzelhető el, amelyben a hazánkhoz hasonló kis országok is részt vállalhatnak. Tizenhárom évvel ezelőtt kilenc szocialista ország - köztünk hazánk - képviselői létrehozták nemzetközi űrkutatási szervezetüket, az Interkozmoszt. Hazánk anyagi lehetőségeinek és műszaki felkészültségének megfelelő mértékben bekapcsolódott a nemzetközi űrprogramok lebonyolításába. Szakembereink részt vesznek szinte minden fontosabb, fő űrkutatási területen folyó munkában: a kozmikus fizika, meteorológia, az űrtávközlés és az orvosbiológia területén, valamint 1975-től a közös erőforrás-kutatási munkában is. Közel négy évvel ezelőtt hazánk képviselői is örömmel fogadták azt a szovjet javaslatot, hogy az Interkozmosz programok keretében a tagországok űrhajósokkal is vegyenek részt szovjet űrhajókon, illetve űrállomáson végzendő űrrepülésekben. Így 1978 márciusától a szovjet űrhajósképző központban, Csillagvárosban két magyar űrhajósjelöltet készítettek fel űrutazásra. Ily módon hazánk a világ hetedik országa, amely kozmonautát küldött a világűrbe. Az első magyar űrhajós egyben jelentős nemzeti tudományos program végrehajtója is. A magyar fejlesztésű eszközök közül első helyen említjük meg az űrhajósok egyéni sugáradagmérőjét és azok "Pille" elnevezésű értékelő műszerét. Jelentős eredményeket hozhat a magyar tudósok tervezte különleges orvosbiológiai kísérlet, az "Interferon", melynek eszközei is hazai gyártásúak. A hazánkban kifejlesztett hordozható, táskaszerűen kialakított "Diagnoszt" készülékkel közel tucatnyi élettani mutatót lehet mérni. Igen értékes adatokat szolgáltat az űrrepülés folyamán a magyar fejlesztésű "Balaton" műszer az űrhajósok szellemi munkavégző képességéről. Jelentősnek ígérkezik az az erőforrás-kutatási kísérletsorozat, amelyet a magyar szakemberek néhány kísérleti mezőn, a népgazdaság érdekében végeznek. A szocialista országok nemzetközi együttműködési szervezete, az Interkozmosz és széles körű programja lehetőséget adott hazánknak is, hogy tevékeny részese legyen az egyre jelentősebb űrtevékenységnek. Vissza

Fülszöveg

Farkas Bertalan
1949-ben született Gyulaházán. A repüléssel az MHSZ nyíregyházi klubjában ismerkedett meg. A középiskolai érettségi után, 1967-ben a Kilién György Repülő Műszaki Főiskola... Tovább

Fülszöveg

Farkas Bertalan
1949-ben született Gyulaházán. A repüléssel az MHSZ nyíregyházi klubjában ismerkedett meg. A középiskolai érettségi után, 1967-ben a Kilién György Repülő Műszaki Főiskola hallgatója. 1972-ben hadnaggyá avatták. 1977-ben elsőosztályú elfogó vadászrepülőgép-vezetővé minősítették. 1976 óta párttag. 1977-ben önként jelentkezett űrhajósjelöltnek. 1978-ban kezdte meg a felkészülést a feladatra a csillagvárosi Űrhajós Kiképző Központban.

Valerij Kubászov
1935-ben született Vjaznyikiben. A tizedik osztályt kitüntetéssel fejezte be. Felvették a Moszkvai Repülési Intézetbe. Az intézeti tanulás végeztével Kubászov olyan munkát végzett, amely az űrkutatáshoz kapcsolódott. A műszaki tudományok kandidátusa. A Szojuz-6 űrhajón, mint fedélzeti mérnök repült 1969-ben, majd résztvevője volt 1975-ben az első nemzetközi Szojuz-Apolló-program végrehajtásának. Tapasztalt űrhajós. Vissza
Tétel sorszám:
003

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Hátralévő idő:
Amennyiben az utolsó 5 percben licit érkezik, a lejárati időpont további 5 perccel módosul.


Leütési ár:
38.000 Ft Licitek száma: 57



Ft
Minden aukción megnyert tétel után 15% árverési jutalékot számolunk fel, amely jutalékot a megnyert árverést követően a vételár alapján azon felül kell megfizetni!