Foucault, Michel: Felügyelet és büntetés

A börtön története

Michel Foucault
Huszár Tibor
Berend T. Iván
Fázsy Anikó
Csűrös Klára
Szakolczai Árpád
Gondolat Kiadó (Budapest) ,
Vászon , 424 oldal
Sorozatcím: Társadalomtudományi Könyvtár
Méret: 20 cm x 14 cm
ISBN: 963-282-335-4
2018-03-25 20:00

A védőborító kissé kopottas. A címlapon tulajdonosi bejegyzés látható.

Kínhalál7
Az elítéltek teste9
Jegyzetek44
A kínpad látványa46
Jegyzetek91
Büntetés97
Az általánossá vált büntetés99
Jegyzetek137
A büntetések enyhülése143
Jegyzetek178
Fegyelmezés183
Az engedelmes testek185
A felosztás művészete193
A tevékenység ellenőrzése203
A keletkezéstörténet megszervezése211
Az erők összetétele219
Jegyzetek228
A helyes fegyelmező nevelés módszerei233
A hierarchikus felügyelet234
A normalizáló szankció243
A vizsga252
Jegyzetek264
A panoptikusság267
Jegyzetek309
A börtön313
A teljes és szigorú intézményekről315
Jegyzetek347
Törvénysértések és bűnözés353
Jegyzetek397
A javító bezárás405
Jegyzetek425
142

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
9.000 Ft Licitek száma: 35