Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 314 oldal
Csíkos könyvek
21 cm x 12 cm
2018-02-25 20:00
Budapest, 1962, Móra Ferenc Ifjúsági Könyvkiadó (Kossuth Nyomda, Budapest), 314 p. + [2] p.; ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. "Csíkos Könyvek" - Ifjúsági Lányregények sorozatban (sorszámozás nélkül) megjelent mű. Aranyeső. Regény. Írta Janikovszky Éva. Würtz Ádám illusztrációval díszített kötet. Címlapon a szerző, Janikovszky Éva névre szóló dedikációjával: "Erzsinek sok szeretettel Janikovszky Éva 962.IX.6." A szerző Kossuth-díjas és József Attila-díjas író-, költőnő és szerkesztő. Hangja, ábrázolásmódja, világa egyéni és összetéveszthetetlen. Írói világában fontos helyet kap az őszinteség, a barátság, a közösség, a munka, a játék és egymás megismerése is. Kiadói félvászon kötés feliratozott könyvgerinccel, hiánytalan állapotban, színes képes, feliratozott, sérült kiadói borítófedélben.
Egy érettségi előtt álló lány rendszerint már jó ideje eldöntötte, milyen pályát válasszon magának. De ha az érettségi után akadályra bukkan? Ha kiderül, hogy sem tehetsége, sem lehetősége nincs a sokszor megálmodott szakképesítés megszerzésére? Aki erős akaratú és tehetséges, az előbb-utóbb megtalálja méltó hivatását, akin pedig hangulatai uralkodnak, könnyen elveszti fejét és kapkodni kezd... Ez történik Burián Ágnessel, a vékony, szőke csillaghegyi kislánnyal is, aki első kudarca után dacból és elkeseredésből választ szakmát; szinte menekül szülei elől, szakít szerelmével. Sikerül-e ennek a bájos, mély érzésű, de szeszélyes lánynak sebzetlen szívvel kikerülni a saját maga kavarta örvényből? Erre ad választ a Szalmaláng tehetséges fiatal írójának új regénye, mely a mai lányok nagy kérdéseit veti fel, és a könnyből és mosolyből szőtt történeten keresztül felejthetetlen fiatal arcokkal ismerteti meg olvasóit.
Leütési ár:
12.600 Ft
Licitek száma: 48