Szomory Dezső: Takáts Alice (aláírt, számozott példány)

Színmű 3 felvonásban

Szomory Dezső
Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Budapest)
Kiadói papírkötés , 83 oldal
Méret: 20 cm x 14 cm
2018-06-03 20:00

Budapest, [1930]., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. kiadása és nyomása, 83 p.

Szerző által aláírt, számozott példány. Első kiadás. Takáts Alice. Színmű három felvonásban. Írta: Szomory Dezső.
A címlap hátoldalán lévő számozással, valamint a szerző, Szomory Dezső tollal beírt, jól olvasható aláírásával.
"E műből a rendes kiadáson kívül készült még 50 számozott példány finom papíron a szerző aláírásával." Ez a 22 sz. példány.
A szerző Takáts Alice című drámájának nagy feltűnést keltő ősbemutatója 1930-ban volt a Vígszínházban. A színdarab egy fiatal nő életének sorsdöntő korszakáról, nehéz választásairól és bonyolult élethelyzetekbe való sodródásáról, mindennapi küzdelmeiről szól.
A könyvet az Athenaeum Rt. Könyvnyomdája nyomtatta Budapesten.
Kiadói papírkötés két színű feliratozással ellátott, kis hiányos, kopott címfedéllel, sérült gerinc-vignette-s, feliratozott könyvgerinccel, tiszta, körbevágatlan belívekkel, hiánytalan állapotban.

(Tardy-Kóos tanár várószobája. Egy csomó képes újság és folyóirat az asztalon. a rendelő balról. Ugyancsak balról egy ablak az utcára. Jobbról bejárat az ebédlőbe. Egy főbejárat középről. Mikor... Tovább

(Tardy-Kóos tanár várószobája. Egy csomó képes újság és folyóirat az asztalon. a rendelő balról. Ugyancsak balról egy ablak az utcára. Jobbról bejárat az ebédlőbe. Egy főbejárat középről. Mikor felmegy a függöny, Horeb ül az asztal előtt és olvas. Megint egy másik folyóirat s megint egy másik. Egy-egy tekintet a rendelő ajtaja felé. Megint olvas, vár. Két nagy füle van, egy nagy kopasz fejen. Egy percig csend, aztán kívülről csengetés hallatszik. Ferenc bejön balról és átmegy a színen.) Vissza
193

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
6.200 Ft Licitek száma: 17