Fekete István: Őszi vásár (dedikált példány)

Fekete István
Rét Zsuzsa
Bartha László
Magvető Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 407 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm
2018-06-03 20:00

Budapest, 1962, Magvető Könyvkiadó (Kossuth Nyomda, Bp.), 407 p.; ill.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Őszi vásár. Írta: Fekete István.
Az előlapon a szerző, Fekete István névvel ellátott, tollal beírt, dátum nélküli szívélyes dedikációjával: "J.-nak régi szeretettel. Pista."
"Az Őszi vásár első ciklusa a Gölle gyöngyfűzére - negyvenegy rövid elbeszélés -, amely a magyar novellairodalom legjobb hagyományainak jegyében fogant, s Móra Ferenc varázsos írásainak nyomdokán haladva vall a szív kincseiről - a szeretetről, a barátságról (Aprószentek; Kalapky bácsi; Jancsi; Karácsonykor; Valódi). Az Erdő-mező közel egy tucat írásában élni, lélegezni kezd a természet, s az erdőknek, réteknek, az évszakoknak, s az állatoknak a párbeszéde érvényes üzenetet tolmácsolhat az olvasó számára." - írja könyvismertető soraiban Legeza Ilona.
Bartha László színes szövegközti illusztrációival díszített kiadás.
Kiadói félvászon kötés színes mintázott fed- és hátlappal, feliratozott könyvgerinccel, tiszta oldalakkal, hiánytalan állapotban, kiadói borítófedél nélkül.

Fekete István új kötetében rövid, hangulatos írásokat gyűjtött egybe. A történetek egy részében saját gyermekkoráról, régi emlékeiről, a századeleji dunántúli falu életéről vall az író. Tolla... Tovább

Fekete István új kötetében rövid, hangulatos írásokat gyűjtött egybe. A történetek egy részében saját gyermekkoráról, régi emlékeiről, a századeleji dunántúli falu életéről vall az író. Tolla nyomán évtizedek távlatából elevenednek fel a falusi telek, a csintalan - és néha veszélyes - gyermekjátékok, az erdei kirándulások és családias, meghitt hangulatú karácsonyesték emlékei. S a régi történeteket természetesen megszépíti, derűsebbnek mutatja a csalóka távolság, a messzi múltba néző emlékezés.
A kötet második fele Fekete István újabb természeti leírásait tartalmazza. A könyv lapjain feltárulkoznak az erdők-mezők, bokrok és nádasok legrejtettebb élővilágának titkai. Madarak, bogarak táplálkozását, a leskelődő ellenséggel folytatott élet-halálharcát, apróbb-nagyobb család "ügyét" fürkészte ki az író, mesél róla szép, ízes nyelven, tanulságosan és szórakoztatón.
Nagyobb gyerekeknek - és felnőtteknek is - élvezetes olvasmányt nyújt az "Őszi vásár". Vissza

Őszi vásár7
Tengerész voltam13
Aprószentek20
A bizonyítvány26
Sárgaréz patkók31
A két szánkó36
Ibolya42
Szerelmem47
Honvágy56
Szeptember62
Orvosságok67
Tódor72
Karácsonykor78
A tőr82
Griffmadár87
Kísértetek95
Ilona101
Jakab107
Törlesztés113
Memento119
Puska Péter124
Vendégek129
Jancsi134
A nadrágszíj140
Fészekrablás145
Sarlósfecske151
Fecskemadár156
A kulcslyuk160
Kalapky bácsi165
Sinyi170
Valódi178
A köszörűs183
Apám190
Útmutatás212
Kása218
A legenda223
Berci229
Három fej kukorica234
Egy év239
Zsaroltam245
A csengő256
Erdő-mező
Tavasz263
Nyár270
Ősz276
Tél282
Február288
Nyárutó293
Őszi távíró298
Számadás303
A boldog Tél310
Egy szem kukorica318
A tölgy341
053

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
110.000 Ft Licitek száma: 38