Hefty Frigyes, Vitéz: Repülők előre! I-II.

Vitéz Hefty Frigyes
Cholnoky Jenő
József kir. herceg
Franklin-Társulat (Budapest)
Kiadói aranyozott félvászon sorozatkötés , 319 oldal
Sorozatcím: A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára
Méret: 23 cm x 16 cm

Budapest, [1940], Franklin-Társulat kiadása és nyomása, 1 t. + 168 p. + [17] t.: ill.; 169-319 p. + [1] p.+ [14] t.:ill.

A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Szerkeszti: Cholnoky Jenő.
Repülők előre! I-II. (külön kötetekben). Írta: Vitéz Hefty Frigyes.
József kir. herceg előszavával, a szerzőről készült fekete-fehér címlapképpel, valamint 109 korabeli fekete-fehér fotóval gazdagított mű. Nyomtatta a Franklin-Társulat Nyomdája Budapesten.
Kiadói kissé kopott félvászon sorozatkötés dúsan aranyozott, díszített címfedéllel, az eredeti gerinclemezek megtartása mellett könyvkötő által pótolt vászongerinccel, új előzéklapokkal, hiánytalan állapotban.

Egy mozgalmas, viharoktól feldúlt, de súlyos kötelesség hű teljesítésétől beragyogott élet tükörképe tárul elénk ebben a könyvben, mely a világháború, mondhatnám kalandos eseményeit és időnkénti... Tovább

Egy mozgalmas, viharoktól feldúlt, de súlyos kötelesség hű teljesítésétől beragyogott élet tükörképe tárul elénk ebben a könyvben, mely a világháború, mondhatnám kalandos eseményeit és időnkénti szenvedéseit tárja az olvasó elé, egyszersmind megmutatja, hogy magyar vitézség és akarás minden akadályt legyőz s emberi gyengét elnyomva a hazáért minden áldozatra kész. Egyedülálló teljesítményt mutat fel 368, az ellenség felett viharban, tűzben végrehajtott merész repüléssel, hősies küzdelmek hosszú dicsőséges sorozatával, melyek közül egynéhánynak magam is szemtanúja voltam. Rendkívüli teljesítményeinek és sokszor nehéz küzdelmeinek valóban ritka jeleként, Hefty Frigyes kebelén ott ragyog a három arany vitézségi érem. Mind a hármat minden tekintetben jól kiérdemelte, szigorú bírálat alapján ítéltük neki oda és mint hadvezére, kétszer személyesen tűztem föl kiváló pilótáink viharedzett mellére a kitüntetések legszebbikét. Vissza

József kir. herceg: Előszó3
Gyermekálmok5
Egy gép szárnyrakel11
Az első lépések19
Rákos28
Teljesülő álmok53
Így kezdődött59
Tábori pilóta66
Bóra74
Bombatámadás79
Fortuna kegyelmében86
Négy tűz között91
Telitalálat99
Megtorlás100
A paraszthajszál112
Örvénylő levegőben116
Éjfél után120
Letűnt csillagok140
A legfélelmetesebb ellenfél147
Csendes napok152
Vasárnap158
Halálmadarak160
Ma nekem - holnap neked169
Cine mintye175
Ha a szív megszólal184
Katicabogár198
Az első aranyérem199
Frontáttörés206
Hullámokon - aknamezők felett215
Zajlik az élet225
Szemet szemért232
Sempre avanti237
Közelharc250
Életre-halálra!256
Memento265
Összeomlik a világ277
Szerencsefia298
A parlament foglya307
Dereng a hajnal314
Befejezés317
130

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
70.000 Ft Licitek száma: 29