Akadémiai Kiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon mappa
, 13 oldal
32 cm x 24 cm
Budapest, 2004, Akadémiai Kiadó, [4] p. + [9] t.; ill.
Banga Ferenc grafikus művész által aláírt, számozott példányok kiadói vászon mappában. Banga - Babitsról. Banga Ferenc (fekete-fehér) metszetei: I-IX. Az eredeti grafikákat (linóleum-metszet, m: 14,1x12,3 cm, 9 illusztráció, 4 kísérőlap) tartalmazó album kilenc különálló lapon, igényes vászon borítású mappában. Kiadja az Akadémia Kiadó 99, számozott és a művész által aláírt példányban. Ez a 85. sz. példány. A metszetek alatt Banga Ferenc kézjegye, és kézzel írott számozás látható. Az életrajzi adatok angol nyelven is olvashatók. A levonatokat az eredeti dúcról Mátyus László nyomdászmester készítette. Kiadói egészvászon mappában, alakos-ábrás, egy színnel (barna) illusztrált címfedéllel, feliratozatlan mappagerinccel, hiánytalan, megkímélt, megőrzött, gyűjtői állapotban.
"Zenit és radír
"Zenit és radír
Babits Mihály (1883-1941) a legnagyobb magyar irodalmárok egyike, költő, esszéíró, író, szerkesztő. Ha életműve valamely „nagy nyelven" születik meg, előbbieket el sem kellett volna mondanom, Babits evidens része lenne a század világirodalmának. így is az, csak rajtunk, magyarokon kívül kevesen tudják. Ez egy helyzet, s bár elég baj, nem tragédia. A-BABITS-CÉDULÁK) A tragédia az volna, ha nem lenne világszínvonalú magyar irodalom. De nagyon is van, nem utolsósorban neki köszönhetően. Kevés magyar író állt és élt ennyire benne a világirodalomban, mely persze úgy van, hogy nincs, rémségesen bonyolult és elasztikus képződmény, épp Babits mondja róla, hogy a nemzeti irodalmak közegén át nyilatkozik. Bennük válik láthatóvá, mint a szél a hullámzó erdőkben. Erdő nem egy van, de egy a szél.""
Leütési ár:
12.100 Ft
Licitek száma: 2