Herczeg Ferenc: Pro Libertate! I-II. (aláírt, számozott példány)
Regény két kötetben
Herczeg Ferenc
II. Rákóczi Ferenc
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T.
Kiadói egészvászon kötés
, 627 oldal
19 cm x 13 cm
Budapest, [1936], Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T. (Pesti Hírlap Nyomdája, Bp.), 340 p.; 287 p.
Szerző által aláírt, számozott példány. Pro Libertate! Regény két kötetben, egy könyvben. Írta: Herczeg Ferenc.
A mintázott keretes előlapon a "A lélek ünnepére a könyv lelkes barátjának" felirat alatt a szerző Herczeg Ferenc aláírása látható. Ez a 329. példány. A tulajdonos beírás helye kitöltetlen.
A könyvet nyomatta a Budapesti Hírlap Nyomdája Budapesten.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány Rákóczi Ferencz fejedelem aranyozott nemesi címerével ékesített címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, tiszta, szép oldalakkal, hiánytalan, megkímélt állapotban.
"A történelmi regényben az író II. Rákóczi Ferenc életét dolgozta fel. A sodró lendületű regény - bár konzervatív szemléletével nem lehet azonosulni - minden történelem iránt érdeklődő olvasónak tartalmas időtöltést kínál." - írja könyvismertetőjében Legeza Ilona.
Óriás robbanás, siketítő csattanás, mintha leszakadt volna az égbolt... A palota alapjában megrendült... Azután rémült csend lett, csak vakolat vagy homok hullása hallatszott valahonnan, hosszan csörgedezve, mint a hegyi patak... Most pedig szaladó csizmák a folyosó téglapadozatán...
Ferkó dobogó szívvel ül oszlopos ágyában, mely olyan öblös, mint a dunai gálya. Apai öröksége az ágy; édesanyja, mikor másodszor férjhez ment, nem akarta ifjú urát belefektetni és így a kis fiúé lett.
De az ajtó most kivágódik és berohan - nem! - bezuhan Kőrösy György uram. Az arca fakó a rémülettől.