Goldziher Ignácz: A spanyolországi arabok helye az iszlám fejlődése történetében összehasonlitva a keleti arabokéval/Emlékbeszéd Gróf Kuun Géza tiszt. és igazgató tag fölött/A koránmagyarázás különféle irányairól

Jelentés a M. T. Akadémia könyvtára számára Keletről hozott könyvekről tekintettel a nyomdaviszonyokra Keleten/A nemzetiségi kérdés az araboknál/A muhammedán jogtudomány eredetéről/Uri János

Goldziher Ignácz
Gyulai Pál
Szinnyei József
Gróf Kuun Géza
Uri János
Magyar Tudományos Akadémia (Budapest) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 282 oldal
Sorozatcím: Értekezések a nyelv - és széptudományok köréből
Méret: 23 cm x 16 cm

Budapest, 1873-1912, Magyar Tudományos Akadémia kiadása (Athenaeum Nyomda, Bp.), 282 p.

Az M.T.A által megjelentetett hét orientalisztikai tanulmány (egybekötött példányok).
Ligeti Lajos (1902-1987) orientalista, nyelvész, filológus, mongolista, turkológus, egyetemi tanár, író, műfordító tulajdonosi bejegyzésével ellátott művek. A köteteket az MTA jelentette meg és az Athenaeum Rt. Nyomdája nyomtatta Budapesten.
1. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből. 1876. VI. köt. IV. sz. A spanyolországi arabok helye az iszlám fejlődése történetében, összehasonlítva a keleti arabokéval. Írta: Goldziher Ignácz. 80 p.
2. MTA elhunyt tagjai fölött tartott beszédek. 1907. XIII. kötet. 4.sz. Emlékbeszéd gróf Kuun Géza tiszt. és ig. tag fölött. Írta: Goldziher Ignácz. 33 p.
3. Előadások Kőrösi Csoma Sándor emlékezetére. 1912. IV. sz. A koránmagyarázás különféle irányairól. Írta: Goldziher Ignácz. 24 p.
4. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből. 1874. IV. kötet. V. sz. Jelentés a M.T. Akadémia könyvtára számára keletről hozott könyvekről tekintettel a nyomdaviszonyokra keleten. Írta: Goldziher Ignácz. 42 p.
5. Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből. 1873. III. kötet. VIII sz. A nemzetiségi kérdés az araboknál. Írta: Goldziher Ignácz. 64 p.
6. Értekezések a nyelv és széptudományok köréből. 1884. XI. kötet. VIII. sz. A muhammedán jogtudomány eredetéről. Írta: Goldziher Ignácz. 23 p.
7. Értekezések a nyelv - és széptudományok köréből. 1908. XX. kötet 7. sz. Uri János. Írta: Goldzihert Ignácz. 16 p.
Könyvkötői félvászon kötés márványmintás, feliratozatlan címfedéllel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, tiszta oldalakkal, hiánytalan állapotban. A füzetek kiadói címlappal és hátlappal rendelkeznek.

Részlet: A spanyolországi arabok helye az iszlám fejlődése történetében összehasonlitva keleti arabokéval. Tekintetes Akadémia! Első szavam e helyen nem lehet egyéb, minta legbensőbb hála... Tovább

Részlet: A spanyolországi arabok helye az iszlám fejlődése történetében összehasonlitva keleti arabokéval. Tekintetes Akadémia! Első szavam e helyen nem lehet egyéb, minta legbensőbb hála kifejezése azon diszes kitüntetésért, melyre igénytelen irodalmi működésemet méltónak tartották, és azon fogadalom nyilvánítása, hogy ezen kitüntetést, csekély erőmtől kitelhetőleg, a magyar tudományosság szolgálatában kiérdemelni, maradjon életem legszentebb feladata. Vissza

A spanyolországi arabok helye az iszlám fejlődése történetében összehasonlitva a keleti arabokéval (1877) - Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből című sorozat VI. kötete IV. száma 1-80

Emlékbeszéd Gróf Kuun Géza tiszt. és igazgató tag fölött (1907) - Olvastatott a M. Tud. Akadémia 1907 május 5-iki ünnepélyes közülésén; Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből című sorozat XIII. kötete 4. száma 1-33

A koránmagyarázás különféle irányairól (1912) - Az 1912 április 29-én tartott Körösi Csoma-emlékülésen olvasta Goldziher Ignácz r. tag.; Előadások Körösi Csoma Sándor emlékezetére című sorozat IV. száma 1-24

Jelentés a M. T. Akadémia könyvtára számára Keletről hozott könyvekről tekintettel a nyomdaviszonyokra Keleten (1874) - Eggenberger-féle Akad. Könyvkereskedés (Hoffmann és Molnár), Budapest, Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből című sorozat IV. kötete V. száma 1-42

A nemzetiségi kérdés az araboknál (1873) - Eggenberger-féle Akad. Könyvkereskedés (Hoffmann és Molnár), Budapest, Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből című sorozat III. kötete VIII. száma 1-64

A muhammedán jogtudomány eredetéről (1884) - Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből című sorozat XI. kötete VIII. száma 1-23

Uri János (1908) - Felolvastatott a M. Tud. Akadémia 1907 november 4-iki ülésében; Értekezések a nyelv- és széptudományok köréből című sorozat XX. kötete 7. száma 1-16
118

Kikiáltási ár:
5.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
15.500 Ft Licitek száma: 20