Hidegkuti Nándor/Fekete Pál: Óbudától Firenzéig (Az Aranycsapat tagja, Hidegkuti Nándor által dedikált példány)
Fekete Pál
Hidegkuti Nándor
Sport(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 195 oldal
20 cm x 15 cm
2018-06-03 20:00
Budapest, 1961, Sport Könyvkiadó (Egyetemi Nyomda, Bp.), 163 p. + [13] t.; ill.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás. Óbudától Firenzéig. Hidegkuti Nándor feljegyzései alapján írta: Fekete Pál. Előlapon a szerző névvel ellátott, tollal beírt, dátumozott, aláírt dedikációjával: "Erdős barátomnak őszinte megemlékezésül. Firenze IX. 10. 1961 Hidegkuti" A könyv szerzője Hidegkuti Nándor 68-szoros válogatott labdarúgó sok felejthetetlen mérkőzés tevékeny részese. Az óbudai Bajzám-grundtól Itáliáig, a firenzei és mantovai labdarúgócsapat edzői megbízatásáig ad számot kalandos életéről. Fekete-fehér, feliratozott, eredeti fotókkal illusztrált kötet. A könyvben közölt képek H. N. gyűjteményéből valók. Fotó-megjelenés: Magyar Foto, Pobuda Foto, Ap., Photo Press, Austrofot, Foto Firenze. Kiadói félvászon kötésben lévő példány illusztrált, kopott, feliratozatlan címfedéllel, kopott feliratos könyvgerinccel, hiánytalan, használt állapotban.
1945. szeptember 30-án kapkodott először a labdácska felé kisfiam. És ezen a napon húztam magamra először a címeres mezt.
Különös története van annak, hogyan kerültem a válogatott csapatba. A válogatott-keret edzésére nem hívtak meg és mint egyszerű néző, megváltottam a jegyemet a magyar-román válogatott mérkőzésre. Feleségemtől elbúcsúztam, s közöltem vele, hogy vacsorára hazajövök.
Az Üllői úti sporttelepre korábban mentem ki, mert az előmérkőzést is akartam látni. A bejáratnál, amikor elővettem a jegyemet, klubom intézője rámkiáltott:
Leütési ár:
13.100 Ft
Licitek száma: 13