Szini Gyula: Porczellán muzsika (aláírt példány)

Szini Gyula
Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda (Budapest) ,
Korabeli félvászon kötés , 164 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm
2018-06-03 20:00

Budapest, 1918, Franklin-Társulat Magyar Irod. Intézet és Könyvnyomda kiadása és nyomása, 164 p.

Szerző által aláírt példány. Első kiadás. Porczellán muzsika. Írta: Szini Gyula.
A címlapon a szerző, Szini Gyula tollal beírt, dátumozott aláírása látható: "Budapesten, 1927. okt. 20. Szini Gyula."
A szerző, Szini Gyula (1876-1932) sokoldalú, érzékeny magyar író. A Nyugatnak kezdetektől fogva munkatársa. Novellái és regényei finoman kidolgozottak és tematikusan jól felépítettek. A Nyugat-nemzedék nagy realistái, Csáth Géza és Móricz Zsigmond is nagy tisztelettel tekintettek rá.
A könyvet a Franklin-Társulat Nyomdája nyomtatta Budapesten.
Korabeli félvászon kötés márványozott, virágmintás címfedéllel, aranyozott feliratos könyvgerinccel, kiadói (barna) növényindás előzéklappal, kötészetileg belülről megerősített kivitelben, a címlapon és az 1-11-ik oldalig barna foltos lapmargóval, hiánytalan állapotban.

Részlet a könyvből: Kóbor Kutya lassan szürcsölte a teát és beleaprítgatta a finom angol kétszersültet. Hosszú, ápolatlan haja, borostás álla, kopott bársonyzekéje, lyukas bakkancsa valami... Tovább

Részlet a könyvből: Kóbor Kutya lassan szürcsölte a teát és beleaprítgatta a finom angol kétszersültet. Hosszú, ápolatlan haja, borostás álla, kopott bársonyzekéje, lyukas bakkancsa valami penészes szomorúsággal ütött el a díszes lakástól, a melynek vendégszeretetét élvezte. Vele szemben a házigazda ült, előkelőn kényelmes pyjamában, rózsaszinre megborotválva, talán titokban kendőzve is, házi lakktopánnal karcsu, keskeny lábán. még az angol bőrpamlag is, a melynek bársonysima, asszonyi epidermiszre emlékeztető, violaszinű maroquinjén hevert Oláh holubár, előkelő jómódtól duzzadt. Vissza
192

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
3.100 Ft Licitek száma: 25