Fedák Sári: Útközben I-II. (aláírt, számozott példány)

Beszélgetés a barátommal

Fedák Sári
Szőllősi Zsigmond (Budapest)
Kiadói aranyozott, hímzett virágmintás vászonkötés , 455 oldal
Méret: 20 cm x 14 cm
2018-06-03 20:00
Aukció indul:

[Budapest], é.n., Szőllősi Zsigmond kiadása (Világosság Nyomda, Bp.), 1 t. + 223 p.; 232 p.

Szerző által aláírt, számozott, bibliofil példány. Útközben. Beszélgetés barátommal I-II. (egy kötetben). Írta: Fedák Sári.
A szerző fekete-fehér címlapfotójával. A címlapfotó hátoldalán ajándékozási beírással, a címlap hátoldalán számozással és a szerző, Fedák Sári tollal beírt aláírásával.
"A könyvből a szerző által tervezett Fedák-kötésben, sajátkezű aláírásával ellátott 500 számozott példány készült." Ez a 290-es számú példány.
Az életét a színészetnek ajándékozó, nagy elismertséggel rendelkező magyar színésznő személyes hangú önéletrajzi kötete számos adalékkal szolgál a magyar színészet ismeretlen világáról. A könyvet a Világosság Könyvnyomda Rt. nyomtatta Budapesten.
Kiadói egészvászon kötés hímzett, színes növény-motívumos selyemszalaggal díszített kötéstáblákkal, aranyozott feliratozással, könyvkötő által megerősített könyvgerinccel, hiánytalan állapotban.

Részlet a kötetből: Beszélgetés a Barátommal Kedves Barátom! Az elmúlt tavasszal, 1927-ben, nagyon szomorúan, lehajtott fejjel, összeszorult szívvel lézengtem az emberek között. Végre is... Tovább

Részlet a kötetből: Beszélgetés a Barátommal Kedves Barátom! Az elmúlt tavasszal, 1927-ben, nagyon szomorúan, lehajtott fejjel, összeszorult szívvel lézengtem az emberek között. Végre is nagyokosán kisütöttem, hogy eladom a lakásomat, bepakkolom a kofferemet és - megyek világgá. Szent meggyőződésem volt, hogy semmi keresnivalóm nincs többé ebben az országban. Nagyon bántottak. Üldöztek, mint egy fenevadat. Ennek a sajtópergőtűznek a kellős közepében kellett elmennem Miskolcra játszani. Semmi kedvem nem volt hozzá és, megvallom, nem is nagyon érdekelt. Hiszen én már akkor elhatároztam, hogy véglegesen elmegyek más csillagok alá, más hazába. Csak nem akartam egy igazgatót - akinek végre is az én privát érzéseimhez és ügyeimhez semmi köze - abba a helyzetbe kergetni, hogy az eladott jegyek árát visszafizesse és nem akartam, hogy egy eladott ház közönsége tőlem csalódottan forduljon el. Ezért mentem el Miskolcra játszani. És ezért nem adtam el a Bösendorferemet, ezért nem pakkoltam be a kofferemet és ezért vagyok még mindig itt és ezért fogok most már mindig is itt maradni. Hogy milyenek voltak a miskolci esték, azt majd máshol fogom elmondani. De hogy milyen volt a miskolci temető, azt itt mondom el. A Szent Anna temető. Abban a szegények temetőjében fekszik Déryné. Összeszedtem egy kis virágot és kimentem hozzá. Gyönyörűszép, meleg, édes tavaszi nap volt huszonnegyedikén, áprilisban. Vasárnap. Kora tavasz. A legszebb a világon. Teljesen ellentéte volt annak a ragyogványos napnak az a csendes, lassan bandukoló, gondolkozó, meghatott kis menet, melyben engem közrefogva a miskolci kollégák kísértek. Mindenkinek virág volt a kezében és mindenki nagyon szomorú volt. Kedves, jó miskolci színészek! Vissza

I. kötet
Beszélgetés Barátommal3
A talizmán9
A zöldűrhangos szoba12
A munkácsi vár18
"Jánykám, soh'se fogsz tudni táncolni!"26
Spagá35
Péter bácsi43
A Mermelstein fiú51
Árpádnak szép szeme van59
Magam maradtam67
"Musik"75
Fedák "bárónő" a prépostnál87
Rózsaillathy Trilby94
Beszéljünk kissé életkoromról103
Éjjeli zene senkinek114
Háztűznéző122
Első sikerem Pista bátyámmal130
"A férfi, ha nagy munkába fog, haboz"143
Mázli150
"Die grosse Blonde"163
A pozsonyi kislány Pesten172
"Édes Mauthner"180
"Légy üdvöz, január 21"188
Rökk Szilárd ucca196
Szidi néni az ajtóban206
A névtelen ibolyacsokor214
II. kötet
Dyb3
Mihályka12
Első "könyvem": Betéti könyv21
Ida néni30
Zászlók Moszkvában42
Aranyvirág52
Morfium64
Mindenki sír77
Kacsóh & Buttykay89
Kálvária100
Megölelek két sírkövet...115
Irígylem Paulinát...129
A kilométerkő136
Vissza a frontra149
Az előzetes érdeklődés156
"Servus Ernőkem!"170
Hajnali kocsizás a Grunewaldban180
Londonban hej!...188
Egy cigány, egy király...199
Gráci rámijesztett...211
Lourdes218