Keresztury Dezső: Önarcképek (dedikált, számozott példány)

(1904-1991)

Keresztury Dezső
Szántó Tibor
Major Ottó
Magyar Bibliofil Társaság ,
Kiadói papírkötés , 36 oldal
Méret: 22 cm x 13 cm
ISBN: 963-041-352-3
2018-06-03 20:00

[Zalaegerszeg], 1991, Magyar Bibliofil Társaság kiadása (Zalai Nyomda, Zalaegerszeg), 36 p.; ill.

Szerző által dedikált példány. Számozott, bibliofil kiadvány. Önarcképek (1904-1991). Versek. Írta: Keresztury Dezső.
A címlapon a szerző, Keresztury Dezső dedikációja olvasható: "Festettél sok gyönyörű szépet; de tetszhetnek ez önarcképek, bár csak színtelen szövegek, de bennük örömed lehet! Sz. V.-nak üdv! Jó munkát! Keresztury Dezső Bp. 1993. szept. 6."
"Ezt a könyvet korunk példamutató költőjének és tudósának, a hazai kultúra fáradhatatlan személyiségének, Keresztury Dezső Zalaegerszeg díszpolgárának tiszteletére jelentette meg a Zalai Nyomda társadalmi munkában, Galla József igazgató irányításával, a Zalaegerszegi Polgármesteri Hivatal támogatásával. 1300 számozott példányban, Caxton betűtípusból szedve, Kossuth ofszet papíron, különleges kötésben, papírmappában, az MTI fotóosztálya (1947) és Kass János (1990) fényképeivel a szerzőről. Ez a 227-es számú példány.
Kiadói különleges kötésben, zsinórral összefűzött belívekkel, tiszta oldalakkal, hiánytalan állapotban, feliratozott kiadói papírmappában.

Major Ottó: Egy életmű kódája3
Így éltem5
Hegyen7
Várakozva8
Bársonyszékben10
A Badacsony lábánál12
Emberi szóval15
Kicsit szorongva16
Érlelődve17
Hajnalban18
Egy perlekedőnek19
Változván azonosan20
Mózes szavai a XX. század végén22
Önarckép (családi háttérrel)25
Udvaros hold26
7527
Önarckép a nyolcvanas évek végén28
Pásztor29
Beszélj!33
Kortársaimnak34
Tükör nélkül35
Önarckép halállal36
102

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
3.000 Ft Licitek száma: 23