Jávorka Sándor/Csapody Vera: Iconographia Florae Partis Austro-Orientalis Europae Centralis

Közép-Európa délkeleti részének flórája képekben

Jávorka Sándor
Csapody Vera
Soó Rezső
Dr. Jolsvay Alajos
Priszter Szaniszló
Gábor Péter
Akadémiai Kiadó (Budapest) ,
Vászon , 576 oldal
Nyelv: Magyar  Angol
Méret: 34 cm x 25 cm
ISBN: 963-05-5896-3
2018-07-01 20:00

Az 1975. évi kadás változatlan lenyomata. 40 színes és 576 fekete-fehér képtáblán több, mint 4000 ábrával illusztrálva.
Melléklettel.

Előszó (Soó R.)5
Rendszertani és nomenklatúrai helyesbítések (Soó R.)6
Az Iconographia bibliográfiai ismertetése (Priszter Sz.)8
Bevezetés és tudnivalók a könyv használatához (Priszter Sz.)11
Rövidítések47
A szakkifejezések háromnyelvű szótára49
A földrajzi nevek jegyzéke63
A növénycsaládok áttekintése és névmutatója69
Színes táblák (Jávorka S.-Csapody V.)
Fekete táblák (Jávorka S. -Csapody V.)
Latin nemzetségnevek (Priszter Sz.)
Magyar nemzetségnevek (Priszter Sz.)
188

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
33.000 Ft Licitek száma: 38