Dubravszky László, Dr./Eörssy János, Dr.: A Tradicionális Asztrológia tankönyve

Dr. Eörssy János
Dr. Dubravszky László
Orient Press (Budapest) ,
Ragasztott papírkötés , 337 oldal
Méret: 24 cm x 16 cm
ISBN: 963-7985-05-5
2018-07-01 20:00

Fekete-fehér ábrákkal illusztrálva.
A gerinc enyhén elszíneződött, a borító kopottas.

Üdvözöljük az olvasót, aki azzal a szándékkal veszi kezébe ezt a könyvet, hogy az asztrológia 6000 éves tudományának részleteit megismerje, annak mélységeibe hatoljon. Az első "Asztrológia" c.... Tovább

Üdvözöljük az olvasót, aki azzal a szándékkal veszi kezébe ezt a könyvet, hogy az asztrológia 6000 éves tudományának részleteit megismerje, annak mélységeibe hatoljon. Az első "Asztrológia" c. könyv 1935-ben, tehát több mint fél évszázaddal ezelőtt jelent meg Magyarországon Győrffy László tollából. Ezt követte Baktay Ervinnek "A csillagfejtés könyve" című nagyon népszerű munkája, amely az 1940-es évek közepéig három kiadást ért meg. mindkét könyv az asztrológiai ismeretanyagnak csak az alapjait ismerteti, az elemtant és nagy vonalakban a horoszkóp kifejtésének módszerét. További könyvekre hiába vártak az érdeklődők. A második világháború után az akkori kultúrpolitika nemcsak ilyen irányú új könyvek megjelenését tiltotta meg, hanem a régi asztrológiai irodalomnak a könyvtárakból való kikölcsönzését, vagy olvasótermi használatát is. A széles körű érdeklődést azonban sem eltiltani, sem megakadályozni nem lehetett. Valószínűleg ezért enyhült a szigorú tilalom, sajtó, televízió és rádió időnként helyt adott az asztrológiával kapcsolatos ismertetéseknek, interjúknak vagy nyilatkozatoknak. A hivatalos kritika azonban egy esetben sem maradt el. különböző tudományágakat művelő tudósok és újságírók egyaránt szükségesnek látták, hogy "Tudomány és áltudomány", "Hókuszpókusztól a horoszkópig" és más hasonló, hangzatos című cikkekben közöljék nemcsak az asztrológia vadhajtásaival és az anyagiakért történő kóklerkedéssel, hanem magával az egész tárgykörrel kapcsolatos elutasító véleményüket, határozott rosszallásukat. Tekintve, hogy ezeket az a priori véleményeket az ellenszenv szülte, megfelelő tárgyi ismerettel megalapozva nem voltak és nem is lehettek, ezekkel részletesebben foglalkozni nem érdemes. Vissza

Előszó (Lectori Salutem)7
Az asztrológia történetének rövid áttekintése
Az asztrológia Babilonban és Egyiptomban13
A görög-latin kultúra, a középkor asztrológiája és az újkor nagy asztrológusai15
A legújabb kor asztrológiája20
A horoszkóp alkotórészei általában
Helymeghatározás a Föld területén és az égbolton
Egyenlítői koordinátarendszer26
Ekliptikai koordinátarendszer26
Horizontális koordinátarendszer27
A három koordinátarendszer összefüggései28
Az asztrológiai elemek ismertetése
A zodiákus jelek29
Az égitestek: bolygók és állócsillagok34
A bolygók zodiakális helyzete és "rang"-ja38
A bolygók kozmikus helyzete40
A bolygók az egyes jelekben40
A bolygók látszólagos visszafelé haladása52
Holdcsomópontok és "érzékeny pontok"52
Az állócsillagok szerepe és jelentés-tartalma53
Sugárzások vagy "aspektusok"62
Az aspektusok jelentősége62
Az orbis64
Közeledő és távolodó sugárzások65
Több bolygó együttállásának vizsgálata67
A sugárzások viszonylagos erőssége, az erősebb sugárzás megállapítása68
Sugárzás nélküli bolygók69
Sugárzási sorozatok70
Az antisciák: a bolygók kozmikus tükörképei70
Az egyes bolygók sugárzáskapcsolatainak jelentése71
A házak81
A házak jelentéstartalma83
A házak "levezetett jelentősége"84
A "lokális determináció" tana85
Házak és zodiákus jelek86
Házak és bolygók88
Bolygó és diszpozitora93
A bolygók jelentéstartalma az egyes házakban94
A horoszkóp adatainak kiszámítása és felrajzolása
A házak sarkainak kiszámítása106
A bolygóállások meghatározása114
A horoszkóp felrajzolása117
A horoszkóp kifejtése
Jel kifejtése122
Bolygó kifejtése123
Kozmikus helyzet szerinti kifejtés123
Lokális determináció szerinti kifejtés125
Ház kifejtése128
A teljes horoszkóp kifejtése131
Jellemrajz131
Életsors135
Egészségügyi asztrológia
Az egyes jelek alá tartozó testrészek140
Az egyes bolygók egészségügyi vonatkozásai141
A zodiákus jelek és az asztrológiai házak szerepe143
A ritmus törvényei145
Az egészségügyi vonakozások kifejtése példaképlet alapján147
Az asztrológiai prognózis, a bekövetkező események idejének kiszámítása
Szolárrevolució és egyéb bolygórevoluciók155
Tranzitok160
Nap- és Holdfogyatkozások162
Szekunder direkció163
Primer direkció168
MC - direkciók169
Ascendens direkciók172
Interplanetáris direkciók173
Szolárdirekciók183
Az ingressziók183
Az szinodikus lunáció184
Profekciók185
Egyéb prognózismódszerek187
Születési korrekció
Korrekció 20 percen belüli időeltérés esetén190
Primer direkciók grafikus ábrázolása195
Korrekció 20 percnél nagyobb időeltérés esetén197
Korrekció többórás időeltérés esetén199
Grafikus korrekció Dubravszky-módszer szerint200
Mundán asztrológia
Egyes zodiákus jelek alá tartozó országok és egyes városok203
A 12 ház jelentősége a mundán horoszkópban205
A bolygók jelentéstartalma a mundán asztrológiában206
A mundán horoszkópok egyes fajtáinak felállítása és értelmezése207
Negyedévi vagy quartál horoszkópok208
Napfogyatkozás horoszkópok210
A Szaturnusz és a Jupiter konjunkciója212
Egyéb mundán horoszkópok213
A számítógép az asztrológiában215
Példaképletek217
Függelék: Horoszkóp-készítés a déli félgömbre228
Ajánlható irodalom231
Ábrák233
Táblázatok
094

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
11.000 Ft Licitek száma: 29