Kádár Imre: A fekete bárány I-II. (számozott példány)

Kádár Imre
Demian Tassy
Erdélyi Szépmives Céh (Kolozsvár) ,
Kiadói félbőr kötés , 332 oldal
Sorozatcím: Erdélyi Szépmives Céh
Kötetszám: 7-10
Méret: 20 cm x 14 cm

Kolozsvár, 1930, Erdélyi Szépmives Céh kiadása (Concordia Nyomda, Kolozsvár), 152 p. + [2] p. + VI, ill.; 174 p. + [1] p.; ill.

Számozott példány. Első kiadás. A fekete bárány. I-II. Regény. (Egységes, különálló kötésben). Írta: Kádár Imre.
I. kötet. "Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh negyvenegyedik kiadványa; IV. sorozatának 7-8. számú könyve. Illusztrálta Demian Tassy. Nyomtatta a Concordia-Nyomda Garamond-Antiqua betűkkel. A szedést Fuchs Imre, a nyomást Marosán István vezette. Kötése Rohonyi Antal könyvkötő műhelyében készült. E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmives Céh tagjai számára készült. 67. sz. példány."
II. kötet. "Ez a könyv az Erdélyi Szépmíves Céh negyvenegyedik kiadványa; IV. sorozatának 9-10. számú könyve. Illusztrálta Demian Tassy. Nyomtatta a Concordia-Nyomda Garamond-Antiqua betűkkel. A szedést Fuchs Imre, a nyomást Marosán István vezette. Kötése Rohonyi Antal könyvkötő műhelyében készült. E könyv első kiadása kizárólag az Erdélyi Szépmives Céh tagjai számára készült. 125. sz. példány."
Mindkét kötet címlapján tollal beírt, dátumozott, kalligrafikus tul. névbeírás látható.
Kiadói egységes félbőr kötésben lévő kötetek márványmintás fed- és hátlappal, aranyozott feliratos, álbordás, aranyozott könyvdíszes könyvgerinccel, kiadói előzéklappal, tiszta belívekkel, hiánytalan, jó állapotban.
Az erdélyi magyar próza klasszikusának számító regényben Kádár Imre lélektani problémákat vet fel, s egyedi elemző módszerével és iróniájával pedig a művelt, kifinomult lelkekben mélyen meghúzódó nyersebb ösztönöket tárja fel.

Részlet a könyvből: - Ugye gyönyörű? Ugye érdemes volt idejönni? Nádasdi Éva levette kesztyütlen balkezét a kormánykerékről, meglassította az autó járását s hátrafordult hozzánk, lelkesen... Tovább

Részlet a könyvből: - Ugye gyönyörű? Ugye érdemes volt idejönni? Nádasdi Éva levette kesztyütlen balkezét a kormánykerékről, meglassította az autó járását s hátrafordult hozzánk, lelkesen figyelmeztetve a táj zordon szépségeire. Az út keskeny sziklaszorosban haladt felfelé, óriás fenyők között. A tűlevelek sötétzöldjét csak ritkán zavarta meg egy holtában is délcegen helyénmaradt fa rozsdavörös árnya. Lent havas jégdarabokat zúdítva rohant a megáradt Izvor, egyhangú harsogását hiába szokta meg a fül, örök háttérként ott mormolt melódiája minden más hang mögött, nem lehetett egészen elfeledni egy pillanatra sem. Hosszú hídon gördült át az autó egy fordulónál s váratlanul mint valami súlyos ütés, egész hatalmas pompájában előtűnt a vidéket uraló hegyszörnyetek, az Ünőkő... Vissza
160

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
15.000 Ft Licitek száma: 2