Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről (számozott példány)
Révész Béla
Ady Endre
Kozma Lajos
Székely Aladár
Kner Izidor(Gyoma)
Kiadói félvászon kötés
, 219 oldal
21 cm x 15 cm
Gyoma, 1922, Kner Izidor kiadása és nyomtatása, 219 + [4] p. + 10 t.: ill.
Első kiadás. Számozott példány. Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. Írta: Révész Béla. "Ezt a könyvet Kner Izidor könyvnyomtató nyomtatta az 1922. év tavaszán, Gyomán. A fényképfelvételeket Székely Aladár készítette. A külső címlapot és a fametszésű könyvdíszeket Kozma Lajos rajzolta. Készült velinpapiroson félvászonkötésben 200 példányban. Ez a 79. sz. példány." A költő leveleinek és kéziratainak tizennyolc reprodukciójával valamint a költőről készült 10 fekete-fehér fotográfiával illusztrált kötet. Különálló mellékletként a kötethez tartozik egy négyoldalas kiadói könyvreklám: "Most jelent meg!" címmel.. Kiadói félvászon kötés rajz-illusztrációs középdísszel ellátott, feliratozatlan címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, szép, tiszta minőségi papíros belívekkel, hiánytalan megkímélt, jó állapotban. A szerző Ady-kötete a magyar nyelvű Ady-irodalom fontos, számon tartott, igényes forrásirodalma.
Az elgondolkozásnak, a beszámoló, valló elrévülésnek nincs olyan pillanata, hogy őt ne érezném . . .
A testi alakja mellém ül, rámlélekzik ... és megejt a hangulattal, amikor a pesti utcák orgiázó sötétjében egymáshoz dőlten rostokoltunk .. . Rámlibben a „Három Holló" „korcsmagőze" és a függönyös szaletliben ő emeli rám sörényes szép fejét...
Leütési ár:
6.000 Ft
Licitek száma: 1