Állatjellemek, hangulatok, vadász-emlékek és arczképek gyüjteménye
Bársony István
Olgyay Ferencz
Feszty Árpád
Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés (Gottermayer kötés)
, 293 oldal
24 cm x 17 cm
Budapest, 1902, Pallas Irodalmi és Nyomdai Részvénytársaság kiadása és nyomása, 293 p. + [10] t.: ill.
Első kiadás. A róna és az erdő. Állatjellemek, hangulatok, vadász-emlékek és arczképek gyűjteménye. Írta: Bársony István. A kötetet díszítő színes és fekete-fehér, hártyapapírral védett, egész oldalas, feliratozott reprodukciók Feszty Árpád és Olgyay Ferencz munkái alapján készültek. A címlapon tollal beírt, dátumozott, aláírt ajándékozási bejegyzés látható. A könyvet a «Pallas» Részvénytársaság Nyomdája nyomtatta Budapesten. Kiadói festett egészvászon Gottermayer kötésben lévő példány aranyozott feliratos, egész oldalas színes illusztrációval ellátott címfedéllel, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, motívum-mintás előzéklapokkal, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan állapotban A róna és az erdő c. kötet Bársony István közkedvelt, szellemes, finom humorral megírt, a magyar rónát és a magyar erdőt szeretettel megrajzoló vadászkönyve.
Pusztai sas.
Korhadó kútágas álldogál a rónán, egymagában.
Pusztai sas.
A kút kávája összedőlt; a vályúnak is csak a helye látszik; ott egy hosszúkás vonalon nem cseperedik fű. Messze nyúlik a bágyadt mezőség. Túl rajta, ki tudja hány mértföldnyire ide, kéklik valami az ég szélén: felhő-e, hegyláncz-e, nem könnyű kitalálni.
Egy lélek sincs a pusztán, amelyet kígyós vonalban szel át a haldokló ér. Tavaszszal fehér hullámokat duzzasztott itt egymásra a szél. Azóta a nyári aszály felszítta a ringó vizeket; sár maradt utánok. Csak a fűvel benőtt zsombik hasadékai közt van egy-egy kanál víz, amit megmentett az árnyék. Azt időnkint felfrissíti a zápor, nem engedi egészen elmúlni.
Leütési ár:
26.100 Ft
Licitek száma: 47