Jakab Ödön: Komédiák (dedikált példány)

Elbeszélések

Jakab Ödön
Tull Ödön
Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai) Cs. és Kir. könyvkereskedése (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés (Gottermayer) , 189 oldal
Méret: 18 cm x 13 cm

Budapest, 1898, Lampel Róbert Cs. és Kir. könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai Nyomda, Bp.), 189 p. + [2] p.; ill.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Komédiák (Elbeszélések). Írta: Jakab Ödön
A címlapon a szerző, Jakab Ödön tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Erzsinek, szeretettel a Szerző Bpest. 1898. 21/XII."
A kötetet Tull Ödön fekete-fehér, szövegközti, feliratozott rajzai illusztrálják. A könyvet a Wodianer F. és Fiai Nyomda nyomtatta Budapesten. A kötés a Gottermayer Műintézetben készült.
Kiadói egészvászon kötés, korai szecessziós, aranyozott feliratos, kép-illusztrált címfedéllel, nyomdadíszes, feliratozott könyvgerinccel, növénymintás kiadói előzéklappal, tiszta, szép oldalakkal, igényesen körbefestett (piros) lapélekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.
A szerző elbeszéléseit az izgalmas cselekménybonyolítás, a kedélyes beszélőkedv és az egyéni humor jellemzi.

A "Bubi"3
A kedves család17
Az Ábrahám úr naplójából33
A főnyeremény49
Kelepcze67
Levelek83
A bajusz111
Zuhany125
Az új asszony141
A mi házunk157
A vágóhíd173
151

Kikiáltási ár:
6.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
6.000 Ft Licitek száma: 1