Budapest, 1898, Lampel Róbert Cs. és Kir. könyvkereskedése (Wodianer F. és Fiai Nyomda, Bp.), 189 p. + [2] p.; ill.
Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Komédiák (Elbeszélések). Írta: Jakab Ödön
A címlapon a szerző, Jakab Ödön tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "Erzsinek, szeretettel a Szerző Bpest. 1898. 21/XII."
A kötetet Tull Ödön fekete-fehér, szövegközti, feliratozott rajzai illusztrálják. A könyvet a Wodianer F. és Fiai Nyomda nyomtatta Budapesten. A kötés a Gottermayer Műintézetben készült.
Kiadói egészvászon kötés, korai szecessziós, aranyozott feliratos, kép-illusztrált címfedéllel, nyomdadíszes, feliratozott könyvgerinccel, növénymintás kiadói előzéklappal, tiszta, szép oldalakkal, igényesen körbefestett (piros) lapélekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.
A szerző elbeszéléseit az izgalmas cselekménybonyolítás, a kedélyes beszélőkedv és az egyéni humor jellemzi.