K. M. Természettudományi Társulat(Budapest)
Kiadói egészvászon sorozatkötés
, 580 oldal
Természettudományi Könyvkiadó-vállalat
50
23 cm x 16 cm
Budapest, 1893, K. M. Természettudományi Társulat kiadása (Franklin Társulat Könyvsajtója), VIII + 572 p. + [4] p. + [3] t.; ill.
Első kiadás.Természettudományi Könyvkiadó-Vállalat A M. Tud. Akadémia segítségével kiadja a K. M. Természettudományi Társulat. No.: L. Az északi madárhegyek tájáról. A K. M. Természettudományi Társulat megbízásából írta: Herman Ottó. A VIII. (1893-1895. évi) cziklus első kötete a Könyvkiadó-Vállalat aláírói számára. 75 képpel, 3 színes táblával, egy térképpel, betűrendes tárgymutatóval, a Természettudományi Társulat kiadványainak betűrendes jegyzékével kiegészített kötet. A kötetben régi, jegyzőkönyvi számmal törölt bélyegzések láthatók. A címlap hátoldala a bélyegzések helyénél sérült. A könyvet a Franklin Társulat Könyvsajtója nyomtatta Budapesten. Kiadói festett egészvászon sorozatkötés dombornyomott, feliratozott, keretes címfedéllel, feliratozott, könyvdíszes könyvgerinccel, keretes, középdíszes hátlappal, hiánytalan állapotban.
A kir. magyar Természettudományi Társulat ezelőtt több évvel egy, a madarakról szóló mű megírásával bízott meg.
Azoknak a tüzetes tanulmányoknak során, a melyeket a mű érdekében tettem, hamar megéreztem annak szükségét, hogy bizonyos életjelenségeket élő szemmel lássak.
Különösen az északi madárhegyek mivolta s a rólok közkézen forgó ábrázolatok, valamint a tömeges madáréletnek bizonyos délszaki jelenségei, szövetkezve a madarak költözködésének lényével, voltak azok, a melyekre nézve élénken éreztem, hogy közvetetlen tapasztalásra van szükségem.
A kir. magyar Természettudományi Társulat erre vonatkozó kérésemet nemcsak figyelmére méltatta, hanem a magyar tudományos Akadémiánál megfelelő összeget eszközölt ki, a mellyel az északi útat megtehettem.
Minthogy azonban ez az összeg utazásra és felszerelésre nem futotta, fölajánlotta a hiányzót, némi viszontszolgálat fejében a «Budapesti Hirlap» szerkesztősége, a mit köszönettel fogadtam el.
Magyarország egykori vallás- és közoktatásügyi minisztere, Trefort Ágoston, erre az útra mellém rendelte dr. Lendl Adolf, akkori műegyetemi magántanárt, az élő állatalakok tanulmányozása végett.
Leütési ár:
10.500 Ft
Licitek száma: 13