Typis Francisci Landerer de Füskút(Kassa)
Modern félbőr kötés
, 606 oldal
Latin
19 cm x 12 cm
Cassoviae, 1800, Typis Francisci Landerer de Füskút, 448 p.; 282 p. + [6] p.
Első kiadás. Elementa Jurisprudentiae Hungaricae./Magyarhoni magános törvénytudomány elemei. Írta: Kövy Sándor A kötet előlapján szépen kalligrafált, dátummal ellátott, korabeli tul. névbeírás olvasható. Modern félbőr kötésben lévő példány könyvgerincre ragasztott korabeli, aranyozott feliratozású, könyvdíszes könyvgerinccel, új előzéklapokkal, tiszta, szép belívekkel, gondosan körbe festett, piros lapél-színezéssel, hiánytalan, jó állapotban.
"A személyről 's azoknak jogairól.
A' személyek életidejökre nézve hogy' osztatnak el?
Elosztatnak ember-korúakra vagy máskép' tökéletes életidejűekre, és kiskorúakra vagy máskép tökéletlen életidejűekre. - A' férfiak 24, a' leányok 16 esztendejök betöltésével tökéletes életidejűek, - ezen alól tökéletlen életidejűek. - A' kiskorúak ismét vagy törvényes életidejűek 12 eszt. koruktól a' férfiak 24-ig, a' leányok 16-ig; - vagy törvénytelen életidejűek a' 12 esztendőn alól lévők, I. r. III. sz.
Az ember-korúaknak vagy tökéletes életidejűeknek mily jogaik vannak?
A' tökéletes életidejűek általjában mindenféle ünnepélyes szerződéseket tehetnek, adhatnak, vehetnek, 's magokat lekötelezhetik valaminek cselekvésére vagy nem cselekvésére, - és szerződéseik oly erősek, hogy azokat megerőtleníteni soha sem lehet, kivált magoknak a' szerződő feleknek; kivévén az erőszak', félelem' és csalárdság', eseteit."
Leütési ár:
38.000 Ft
Licitek száma: 15