Bedő Albert: Erdő-őr vagy az erdészet alapvonalai kérdésekben és feleletekben
Az erdészeti műszaki segédszemélyzet, erdőbirtokosok, községi előljárók és néptanitók számára
Bedő Albert
Szerzői kiadás(Budapest)
Korabeli félvászon kötés
, 322 oldal
24 cm x 16 cm
Budapest, 1891, A szerző kiadása (»Országgyülési Értesitő« Kő- és Könyvnyomdája, Budapest), XVII p. + [1] p. + 305 p.; ill.
Erdő-őr vagy az erdészet alapvonalai kérdésekben és feleletekben. Az erdészeti műszaki segédszemélyzet, erdőbirtokosok, községi elöljárók és néptanitók számára. Írta: Bedő Albert, országos főerdőmester, miniszteri tanácsos, a Magy. Tud. Akadémia lev. tagja. Az Országos Erdészeti-Egyesület által az erdő-őrök tankönyvére kitűzött pályadíjjal jutalmazott munka. Hatodik kiadás. 96 szövegközti feliratozott, számozott fametszettel illusztrált, szerzői előszóval, bevezetéssel, tartalomjegyzékkel kiegészített szakkönyv. Függelékként: Utasítással az erdőőrök szakvizsgája ügyében./ Körlap-tábla a fák köbtartalmának kiszámításához. A kötet előzéklapján számjelzéssel ellátott régi tul. bélyegzés látható. A könyvet az »Országgyülési Értesitő« Kő- és Könyvnyomdája nyomtatta Budapesten. Korabeli félvászon kötésben lévő példány kopott márványmintás, feliratozatlan fed- és hátlappal, kopott gerincvignette-val ellátott könyvgerinccel, hiánytalan állapotban.
Hosszu idő óta szolgálja már e könyv hazai erdőgazdaságunk ügyét azon kitüzött czéllal, hogy az értelmes, hűséges és szorgalmas erdőőrök számát szaporitsa s hogy az erdők fentartására és ápolására szolgáló ismereteket hazánknak és népének javára terjessze. Ugyan e törekvéstől vezéreltetve jut most a hatodik kiadás az érdekelt közönség használatára. Lényegében e kiadás is megegyezik az előbbiekkel, s némely kisebb változtatások mellett csak annyiban tér el, hogy ebbe ujon lett felvéve a fenálló erdőtörvény végrehajtásából következőleg gyakorlati alkalmazásra elfogadott s Magyarországon kétségtelen és kiváló gazdasági jelentőséggel biró legelőerdő-üzem ismertetése, valamint az utóbbi években pusztitólag fellépett ákácz-paizstetünek leirása s a rendkivül veszedelmes apácza-rovarnak és irtásának részletesebb tárgyalása.
Budapest, 1891. szeptember hó 15-én.
Bedő Albert.
Leütési ár:
16.000 Ft
Licitek száma: 4