Lázár Béla: Csók István (Csók István és a szerző által is aláírt, számozott példány)/Iványi-Grünwald Béla/Perlmutter Izsák/Gyárfás Jenő/Rudnay Gyula/Rippl-Rónai József/Vaszary János
Lázár Béla
Csók István
Iványi-Grünwald Béla
Perlmutter Izsák
Gyárfás Jenő
Rudnay Gyula
Rippl-Rónai József
Vaszary János
Ernst-Múzeum(Budapest)
Korabeli egészvászon kötés
, 335 oldal
Az Ernst-Múzeum művész-könyvei
1-7
19 cm x 14 cm
Budapest, 1921-1923, Ernst-Múzeum kiadása (Légrády Testvérek Nyomdája, Bp.), 335 p. (összesített oldalszám); ill.
Lázár Béla és Csók István által aláírt, számozott példány. Az Ernst-Múzeum Művész-Könyvei. Szerkeszti Lázár Béla. No.: I-VII. sz. (egy kötetben). A kötet címlapjának hátoldalán Csók István és Lázár Béla tollal beírt, jól olvasható aláírása látható. Jelen művészet-történeti ismertető füzetből 1-50-ig számozott, merített papírra nyomott, különleges kötésű, amateur-kiadás készült. Ez a 32. számú aláírt példány. I. Csók István. Írta Lázár Béla, Bp., 1921, 29 p. + [1] p. + XV t. + [2] p. + [1] t.; ill. II. Iványi-Grünwald Béla. Írta Lázár Béla, Bp., 1921, 30 p. + XV t. + [2] p. + [1] t.; ill. III. Perlmutter Izsák. Írta Lázár Béla, Bp., 1921, 30 p. + XV t.+ [2] p. + [1] t.; ill. IV. Gyárfás Jenő, Írta Lázár Béla, Bp., 1921, [1] t. + 31 p. + [1] p. + XIV t. + [1] t.; ill. V. Rudnay Gyula. Írta Lázár Béla, Bp., 1921, [1] t. + 29 p. + [1] p. + XIV t. + [2] p. + [1] t.; ill. VI. Rippl-Rónai József. Írta Lázár Béla, Bp., 1923, [1] t.+ 31 p. + [1] p. + XIV t. + [1] t.; ill. VII. Vaszary János. Írta Lázár Béla, Bp., 1923, [1] t. + 30 p. + XIV t. + [2] p.; ill. A fekete-fehér reprodukciókkal illusztrált füzeteket a Légrády Testvérek Nyomdája nyomtatta Budapesten. Korabeli egészvászon kötés feliratozatlan fed- és hátlappal, aranyozott feliratos könyvgerinccel, kötészetileg belülről megerősített kivitelben, kiadói márványmintás előzéklapokkal, tiszta, szép belívekkel, műnyomópapíros képanyaggal, felső lapél-színezéssel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.
Részlet a "Csók István" c. műből:
Egy kiváló festőművészünktől hallottam:
"Csók István?... Csók István kiváló festő. Csakhogy... ugy vagyok vele, mint mikor a hippologus végignézi a lovakat a verseny előtt se az egyikről megállapitja, hogy küllemileg tökéletes, minden formája elsőrangu. Lege artis ennek kellene hát elsőnek bejönni... Aztán nem az jön be elsőnek. Valami, ami láthatatlan, hiányzott belőle..."
Vizsgáljuk meg mi is Csók István művészetét "küllemileg", miben tökéletes és mi az a valami, ami láthatatlan?
Csók István
Képek jegyzéke.
1. Önarckép
2. Árvák
3. Magdolna
4. Részlet a Báthory Erzsébetből
5. Műteremsarok
6. Thámár
7. Vampyrok
8. Női arckép
9. Cigányok
10. Báró Wlassics Tibor arcképe
11. Balaton partján
12. tél
13. Imádott asszony
14. Virág-csendélet
15. Züzü a kakassal
Iványi-Grünwald Béla
Képek jegyzéke.
1. Önarckép
2. Ablaknál
3. Parasztszoba
4. Tanyai udvar
5. Földomlás
6. Hegyi uton
7. Kecskeméti kálvária előtt
8. Ut Kecskemétnél
9. Menekülés
10. Ariadne
11. Tavasz
12. Tavasz ébredése
13. Fürdés után
14. Zsuzsanna
15. Kecskeméti park
Perlmutter Izsák
Képek jegyzéke.
1. Önarckép
2. Ima
3. Vasárnapi látogatás
4. Néptelen utca
5. Tengerparton
6. Utca Larenben
7. Tél
8. Szolnoki templomban
9. Vásár Besztercebányán
10. Lány parasztszobában
11. Anya gyermekei közt
12. A család
13. Kézimunkáló lány
14. Nő gyermekkel
15. Öreg parasztasszony
Gyárfás Jenő
Képek jegyzéke.
1. A művész arcképe
2. Karlovszky Bertalan arcképe
3. Kéztanulmány
4. Dekorativ kép
5. Első fog
6. Első fog
7. A művész vázlatkönyvéből
8. A tetemrehivás
9. Kund Abigél
10. Tetemrehivás
11. Öreg asszony
12. V. László esküje
13. Szent László
14. Vázlatkönyvéből
15. Kossuth
Rudnay Gyula
Képek jegyzéke.
1. Önarckép
2. Anya és gyermeke
3. Menház
4. Kötő nő
5. Vizhordó nő
6. Pipázó ember
7. Himző nő
8. Kozák fej
9. Menekülők
10. Szeptember
11. Mária üdvözlése
12. Attila lakomája
13. Női tanulmányfej
14. Férfi tanulmányfej
15. Tájkép
Rippl-Rónai József
Képek jegyzéke.
1. Önarckép
2. Utcakövezők
3. Maillol arcképe
4. Öreganyám
5. Kuglizók
6. Apám, anyám
7. Régi emlékek
8. Kertben
9. Öreg nő
10. Szüleim
11. Fehérpettyes ruhás nő
12. Női arckép
13. Lámpánál
14. Konti József arcképe
15. Zorka
Vaszary János
Képek jegyzéke.
1. Önarckép
2. Tükör előtt
3. Nő kutyával
4. Merengő nő
5. Nők tükörrel
6. Bucsusok
7. A lovász
8. Heverésző fiú
9. Öreg emberpár
10. Balaton
11. Pionirek
12. Fekvő nő
13. Salome
14. Cirkusz
15. Akt
Leütési ár:
24.100 Ft
Licitek száma: 2