Szépirodalmi Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 436 oldal
19 cm x 13 cm
963-15-0426-3
2019-01-27 20:00
Budapest, 1975, Szépirodalmi Könyvkiadó (Athenaeum Nyomda, Bp.), 436 p. + [3] p.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás. A reimsi angyal. Írta:Jókai Anna. A kötet címlapján a szerző, Jókai Anna névre szóló dedikációja olvasható: "S. P.-nek szeretettel Jókai Anna, 1980. jún. 6." Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratozású címfedéllel és könyvgerinccel, színes kiadói előzéklapokkal, hiánytalan állapotban, feliratozott, színes fotó-illusztrációval, az írónő fekete-fehér fotójával, valamint fülszöveggel ellátott, jó állapotú kiadói borítófedélben. Az írót ebben a könyvében elsősorban a nehéz sorsok, a mindennapi küzdelmek, a társadalmi gondok, viták, problémák érdeklik. E regény szereplői és eseményei örök érvényű mondanivalót hordoznak, megharcolva minden problémával, személyes gonddal.
Az író szigorú, önismeretre nevelő prózája - egyre táguló körökben - kisebb és nagyobb közösségeinket, a mai embert vizsgálja: tudunk-e élni erkölcsi értékeinkkel, mi a szerepe a művészetnek a személyiségformáló folyamatban, ismerjük-e eléggé helyünket, szerepünket a világban?
Az írót elsősorban a nehéz sorsok, a mindennapi küzdelmek, a társadalmi gondok érdeklik, a figurák, események azonban általános érvényű mondanivalót hordoznak: a nyugtalan embert arra ösztönzik, hogy tovább keresse "a szüntelen mosolygást a szüntelen könnyek alatt".
Leütési ár:
7.100 Ft
Licitek száma: 49