Déry Tibor: Ítélet nincs (Devecseri Gábornak dedikált példány)
Déry Tibor
Réz Pál
Szépirodalmi Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 640 oldal
19 cm x 13 cm
2019-01-27 20:00
Budapest, 1969, Szépirodalmi Könyvkiadó kiadása (Athenaeum Nyomda, Bp.), 640 p. + [7] p.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás. Ítélet nincs. Írta: Déry Tibor. A kötet címlapján a szerző, Déry Tibor névre szóló dedikációja olvasható: "Devecseri Gábornak szeretettel Bp. 1969. V. 30., Déry Tibor". A dedikáció címzettje: Devecseri Gábor magyar költő, író, műfordító, klasszika-filológus. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozott címfedéllel és könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban, kiadói borítófedél nélkül. A szerző könyvben visszatekint izgalmas életére és műveire. Egy nagy lélek tájainak térképe, és századunk nagy etikai, politikai és esztétika kérdéseinek színvonalas irodalmi összefoglalása.
Emlékirat? Vallomás? Önéletrajz? Regény? Esszé? Az Ítélet nincs, Déry Tibor nagy sikerű műve, mely most új kiadásban jelenik meg, valamennyi egyszerre - de műfajilag nemcsak ötvözetük, hanem egy új műforma kikísérletezése is: az első személyben valló író, fölidézve múltját és jelenét, gondolati és érzelmi kapcsolatot keresve a tegnap és a ma között, kommentárját is adja az eseményeknek, így emelkedik túl a szokványos önéletrajzi formán: summáját nyújtja egy életnek, tanulságokkal teljes összefoglalását. Déry Tibor, visszatekintve gazdag, izgalmas életére és művére, egyszersmind remek portrékat rajzol anyjáról, apjáról, halott barátairól - József Attiláról, Füst Milánról, Tóth Árpádról, Kassák Lajosról, Szilasi Vilmosról, másokról -, történetek során eleveníti föl a hajdani Budapest, Bécs, Berlin, Mallorca, Dubrovnik, Párizs képeit, hogy események és folyamatok rajzából egyszerre bontakozzék ki egy lélek tájainak térképe és századunk nagy etikai, politikai és esztétikai kérdéseinek rajza.
Leütési ár:
25.000 Ft
Licitek száma: 49