Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Rész.-Társaság(Kolozsvár)
Kiadói papírkötés
, 86 oldal
18 cm x 12 cm
2019-01-27 20:00
Cluj-Kolozsvár, 1925, Minerva Irodalmi és Nyomdai Műintézet Részv.-Társaság kiadása és nyomása, 86 p. + [1] p.
Szerző által aláírt példány. Falusi elégia. Versek. Írta: Áprily Lajos. A címlapon a szerző, Áprily Lajos költő, műfordító tollal beírt, jól olvasható aláírása látható. Második kiadás. A kötet címfedelén könyvárusi bélyegzés látható. Kiadói papírkötésben lévő példány két színű feliratozással ellátott címfedéllel, könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, tiszta, körbevágatlan belívekkel, hiánytalan, megkímélt, szép állapotban. A kötet Áprily első verseskötete. A Falusi elégia elő ízben 1921-ben a Minerva kiadásában jelent meg. Áprily verseiben a Nyugat első nemzedék egy évtizeddel korábban megvívott irodalmi és ízlésforradalma csillan meg, s mintegy megkésett, "erdélyi visszhangja" szólal meg.
Ajánlás
Ne haragudj. A rét deres volt,
a havasok nagyon lilák
s az erdő óriás vörös folt,
ne haragudj: nem volt virág.
De puszta kézzel mégse jöttem:
hol a halál nagyon zenél,
sziromtalan...
Ajánlás
a havasok nagyon lilák
s az erdő óriás vörös folt,
ne haragudj: nem volt virág.
hol a halál nagyon zenél,
sziromtalan csokrot kötöttem,
piros bogyó, piros levél.
S most add a lelked: karcsu váza,
mely őrzi még a nyár borát -
s a hervadás vörös varázsa
most ráborítja bíborát.
Ajánlás 3
A rím 4
Falusi elégia (1-5) 5
Nevek 15
Árpád 18
Endre 19
Ödön 20
Péter 21
Valér 22
László (1-3) 23
A Hold kiszáll 26
Hómzeőkön is tul 27
Ősz 31
Szüret 32
A tanya 33
A malom 36
Tutajok 38
Séta egy holt városban 39
Kisváros 42
Kolozsvári éjjel 45
Most már a holt fürdőt is ismered 46
Vonatra várok 48
Találkozás 51
Szeptember 55
Kis fenyőfa (1-2) 56
A torna végén 59
Órák 62
Antigone 63
Patroklos alszik 64
Jozafát 66
Őszi monolog 67
Búcsú a havastól 69
Naplemente 73
Láng a ködben 74
Szalonka-les 75
Hóban 76
Álom a vár alatt 77
Az irisórai szarvas 80
Halálmadár 82
Leütési ár:
30.000 Ft
Licitek száma: 8