Harsányi Zsolt: Sacra Corona (aláírt példány)

A magyar Szent Korona regénye

Harsányi Zsolt
Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T. (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 274 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm

Budapest, 1938, Singer és Wolfner Irodalmi Intézet R.-T. kiadása (Budapesti Hirlap Nyomdája, Bp.), [1] t. + 274 p. + [1] p.

Szerző által aláírt példány. Első kiadás. Sacra Corona. A Magyar Szent Korona regénye. Írta: Harsányi Zsolt.
Az előlapon a szerző, Harsányi Zsolt tollal beírt aláírása látható.
A kötet címlapképén a Magyar Szent Korona fekete-fehér fotója található.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratos címfedéllel, kopott, feliratozott könyvgerinccel, néhány enyhén foltos lappal, hiánytalan állapotban.
"Harsányi Sacra Coronája sok olyan történettel szolgál a Szent Koronával kapcsolatban, amit megdöbbenéssel vegyes meglepetéssel olvastam"- írja a kötetről Mollináry Gizella írónő.

Aligha akad sok magyar az országban, aki tudja, hogy a mi koronánknak kaszárnyája is van. A királyi palota hátsó tövében búvik meg ez a kaszárnya, a lejtő Váralja-utca nevezetű vízszintes... Tovább

Aligha akad sok magyar az országban, aki tudja, hogy a mi koronánknak kaszárnyája is van. A királyi palota hátsó tövében búvik meg ez a kaszárnya, a lejtő Váralja-utca nevezetű vízszintes keresztvonásán. Az építőművészet félmultbeli, nem éppen eredeti korában született egyemeletes ház, elég kicsiny, de még mindig tágasnak tetszik, ha az ember tudja, hogy más nem lakik benne, csak a magyar szent korona őrségének teljes létszáma, vagyis huszonnégy ember. Ennyi fegyveres ember őrzi a magyar szent koronát: huszonnégy. És két katonai parancsnok. És két közjogi koronaőr. Rajtok kivül természetesen az egész nemzet és az államfő vallásos áhítata. De papíron összesen huszonnyolcan. Vissza
060

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
19.000 Ft Licitek száma: 34