Molnár Gábor: A fehér arany vadonában (dedikált példány)

Molnár Gábor
Kőszegi Imre
Táncsics Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói varrott kemény papírkötés , 246 oldal
Sorozatcím: Útikalandok
Kötetszám: 32
Méret: 17 cm x 12 cm
2019-01-27 20:00

Budapest, 1961, Táncsics Könyvkiadó kiadása (Ságvári Nyomda, Bp.), 246 p. + [5] p. + [6] t.; ill.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Útikalandok. No.: 23. sz. Szerkeszti: Kőszegi Imre.
A fehér arany vadonában. Írta: Molnár Gábor.
A kötet címlapján a szerző, Molnár Gábor névre szóló dedikációja olvasható: "M. G.-nak a jóbarát szeretetével! Molnár Gábor, 1974. X. 25."
Szövegközti fekete-fehér, feliratozott fotókkal és rajzokkal illusztrált beszámoló.
Kiadói kemény papírkötésben lévő példány feliratozott, színes rajzillusztrációs címfedéllel, könyvkötő által pótolt vászon könyvgerinccel, új előzéklapokkal, hiánytalan állapotban.
A Képes újság 1965 évi egyik száma így mutatja be a kötetet: "Molnár Gábor: A fehér arany vadonábán. Molnár Gábor, a brazíliai őserdő szerelmese, leírja találkozásait a vadonnal, jaguárokkal, különös eredetű emberekkel, vakmerőkkel, és félszegekkel, félelmesekkel és félénkekkel."

Őserdőben11
Három forróövi történet43
Éjszaka a mocsárban67
Tragikomédia a páncélosharcsával81
Hétköznapok a fazendán108
Óriásteknősök. Az én angol vendégem117
A vidám kaboklo136
Körvadászat167
Jose Souza lábnyoma174
A 3895-ös. Kirándulás az őserdőbe185
A mamao-gyümölcs és a kis bőgőmajom198
Maunel - A hevea204
A jaguár215
A kis Joe története220
Az égett porban, egymás mellett231
147

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
7.300 Ft Licitek száma: 30