Babits Mihály : Uj Anthológia (Babits Mihály által aláírt példány)
Fiatal költők 100 legszebb verse
Bartalis János
Bányai Kornél
Berda József
Déry Tibor
Erdélyi József
Fekete Lajos
Fenyő László
Fodor József
Gulyás Pál
Győry Dezső
Illyés Gyula
Imecs Béla
József Attila
Komjáthy Aladár
Komlós Aladár
Komor András
Marconnay Tibor
Marschalkó Lia
Mécs László
Mollináry Gizella
Nadányi Zoltán
Nagy Emma
Németh Andor
Rozványi Vilmos
Sági Márta
Sárközi György
Simon Andor
Strém István
Szabó Lőrinc
Szenes Erzsi
Tass József
Török Sophie
Zsolt Béla
Babits Mihály
Nyugat(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 157 oldal
19 cm x 13 cm
2019-01-27 20:00
[Budapest], 1932, Nyugat Kiadása (Hungária Rt. Nyomda, Bp.), 157 p.
Szerkesztő által aláírt példány.Első kiadás. Új Anthológia. Fiatal költők 100 legszebb verse. Összeállította és az előszót írta: Babits Mihály. A Nyugat-emblémás előlapon a szerkesztő, Babits Mihály tollal beírt aláírása olvasható. A kötet címlapján tollal beírt, jól olvasható tul. névbeírás látható. "A könyv a Hungária Hírlapnyomda Rt. Nyomdájában, Garmond Bodoni betűkkel, a Hazai Papírgyár Rt. (Fűzfői Papírgyár) famentes Offset papírján készült." Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott Nyugat-emblémás címfedéllel, feliratos könyvgerinccel, tiszta, szép belívekkel, hiánytalan, megkímélt, megőrzött állapotban.
Ez az antológia harminchárom költőnek száz versét gyüjti össze, s a harminchárom közül egy sem idősebb negyvenévesnél.
Leütési ár:
90.000 Ft
Licitek száma: 73