Karinthy Ferenc: Víz fölött, víz alatt (dedikált példány) (Illusztrálta: Bartha László)
Összegyűjtött elbeszélések
Karinthy Ferenc
Réz Pál
Bartha László
Szépirodalmi Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egész vászonkötés
, 593 oldal
19 cm x 13 cm
2019-04-28 20:00
Budapest, 1966, Szépirodalmi Könyvkiadó (Kossuth Nyomda, Bp.), 593 p. + [1] p.; ill.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás. Víz fölött, víz alatt. Összegyűjtött elbeszélések. Írta: Karinthy Ferenc. A kötet címlapján a szerző, Karinthy Ferenc tollal beírt, névre szóló dedikációja olvasható: "K.-éknak az isztambuli találkozás emlékére Karinthy Ferenc". A gyűjteményes kötetet borító-, és kötéstervét, valamint a szövegközti illusztrációkat Bartha László készítette. Kiadói egész vászonkötésben lévő példány aranyozott illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, hiánytalan, megkímélt állapotban, színes, rajzillusztrációs, feliratozott, fülszöveges, a szerző fekete-fehér képével ellátott, kopott kiadói borítófedélben. "Karinthy Ferenc elbeszéléseit a kifinomult jellemábrázolások, az élvezetes magával ragadó cselekmény és a szép magyar nyelvezet jellemzi." -fogalmaz Karinthy Ferenc írásművészetéről Sánta Ferenc író.
A kötet Karinthy Ferenc legjobb elbeszéléseit gyűjti össze. Változatos világ elevenedik meg ezekben az írásokban: a háború rettenetes éveinek tragédiái csakúgy hangot kapnak bennük mint az író ifjúságának elsüllyed Atlantisza, vagyis apjának különös élete és furcsa baráti köre, vagy a tegnapi és mai sportolók sajátos világa, távolba szakadt magyarok nosztalgikus érzései, a mai magyar irodalmi és művészettársadalom némely groteszk jelensége. Fordulatos cselekményszövés, találó társadalomábrázolás és lélekrajz, a beszélt nyelven alapuló gondos stílus, eredeti humor emeli ezeket az írásokat az utóbbi esztendő legjobb magyar elbeszélései közé.
Leütési ár:
5.100 Ft
Licitek száma: 14