Glatter Ármin (1861-1931): Cigarettázó nő - olaj, vászon, 45,5 x 35,5 cm

Glatter Ármin
Méret: 46 cm x 36 cm

Glatter Ármin: Cigarettázó nő - olaj, vászon, 45,5 x 35,5 cm

Jelezve: j. l. Glatter Á. olaj, vászon, 45,5 cm x 35,5 cm keretben.

Magyar festők és grafikusok életrajzi lexikona I-II.
Festő. A budapesti Mintarajziskolában és Münchenben a Képzőművészeti Akadémián folytatott tanulmányokat. Számos európai országot beutazott. Olaszországi, majd egy évi párizsi tartózkodása után, 1897-ben festőiskolát nyitott a fővárosban. A Münchenben elsajátított akadémikus festési stílustól soha nem tudott elszakadni. Keresett portréfestő volt, de tájképeket és anekdotikus ízű életképeket is festett (Cigarettázó nő, Kató, stb.). Gyakran szerepelt a budapesti Műcsarnok kiállításain. A FÉSZEK nevű művésztársaság egyik alapítója volt. Munkái megtalálhatók a Magyar Nemzeti Galériában, számos hazai múzeumban, köz- és magángyűjteményekben. (ML, Éber, Új Idők Lexikona/1938) Vissza

470

Kikiáltási ár:
90.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
92.000 Ft Licitek száma: 3