Pérely Imre: Magyar irók (aláírt, számozott példány)
Pérely Imre rajzai/Első sorozat
Pérely Imre
Ambrus Zoltán
Babits Mihály
Berkes Imre
Sas Ede
Berény Imre kiadása(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 61 oldal
18 cm x 12 cm
Budapest, 1927, Berény Imre kiadása (Kertész József Könyvnyomda, Bp.), 61 p.; ill.
Grafikus által aláírt, számozott példány. Magyar írók. Rajzolta: Pérely Imre. A számozás után Pérely Imre, magyar grafikus-, festőművész aláírása látható. Első sorozat. "A kliséket a Freund J. Utóda Cinkográfiai Műintézet készítette, a nyomdai munkát Kertész József Könyvnyomdája végezte Budapesten." Ez a 15. számú példány. Ötvenhárom fekete-fehér, feliratozott írói portrét és idézetet tartalmazó kötet. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott, keretes címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, szép, márványmintás kiadói előzéklapokkal, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, megőrzött, gyűjtői állapotban.
Künn jártam egyszer Herczeg Ferenc hüvösvölgyi villájában és az illusztris iró lebilincselően érdekes rajzos füzetet mutatott. Barabás Miklós kis albuma volt, amelyben a nagy festő megörökitette a negyvenes és ötvenes évek művészvilágát.
Végig sem lapoztam még a füzetet, amikor átvillant a gondolat agyamon: hátha követném a szép példát és a magam szerény tehetségével emléket próbálnék állitani a mai irodalomnak, korunk költőinek és iróinak?
Leütési ár:
- Ft