Móricz Zsigmond: Hét krajczár (aláírt példány)

Elbeszélések

Móricz Zsigmond
Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Budapest)
Kiadói egész vászonkötés , 175 oldal
Sorozatcím: Móricz Zsigmond művei
Méret: 22 cm x 15 cm
2019-01-27 20:00

Budapest, é.n., Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T. (Athenaeum r.-t. könyvnyomdája), 175 p. + [1] p.

Szerző által aláírt példány. Hét krajcár. Elbeszélések. Írta: Móricz Zsigmond..
A címlapon a szerző, Móricz Zsigmond tollal beírt, jól olvasható, kalligrafikus aláírása látható.
A könyvet az Athenaeum R.-T. Könyvnyomdája nyomtatta Budapesten.
Kiadói egészvászon kötés aranyozott feliratos és könyvdíszes címfedéllel, gazdagon aranyozott, növényindás díszítéssel ellátott, feliratozott könyvgerinccel, növénymintás kiadói előzéklappal, hiánytalan, megkímélt állapotban.

Részlet: Jól rendelték azt az istenek, hogy a szegény ember is tudjon kacagni. Nemcsak sírás-rívás hallik a putriban, hanem szívből jövő kacagás is elég. Sőt az is igaz, hogy a szegény ember... Tovább

Részlet: Jól rendelték azt az istenek, hogy a szegény ember is tudjon kacagni. Nemcsak sírás-rívás hallik a putriban, hanem szívből jövő kacagás is elég. Sőt az is igaz, hogy a szegény ember sokszor nevet, mikor inkább volna oka sírni. Jól ismerem ezt a világot. A Soósoknak az a generációja, amelyből az apám való, megpróbálta az inségnek legsúlyosabb állapotát is. Abban az időben napszámos volt az apám egy gépműhelyben. Ő sem dicsekedik ezzel az idővel, más sem. Pedig igaz. Vissza

Hét krajcár3
Márkus9
Hímes tojások19
Magyarosan31
Aranyos öregek39
Csipkés Komárominé47
Sustorgós, ropogós tafotába55
A cica, meg a macska63
Bent a kupében75
A kokas83
Mári néni91
Csitt-csatt99
Vera107
Csata113
A százszínselyem keszkenő123
Ciróka-maróka131
A hiba143
Tragédia153
A nagy fundus163
Judith és Eszter169
150

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
105.100 Ft Licitek száma: 22