Herczeg Ferenc/Batthyány Gyula, gróf: Magdaléna két élete (Herczeg Ferenc és gróf Batthyány Gyula által aláírt, számozott példány)

Herczeg Ferenc
Gróf Batthyány Gyula
Uj Idők Irodalmi Intézet RT. (Singer és Wolfner) (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 137 oldal
Méret: 23 cm x 16 cm

Budapest, 1943, Uj Idők Irodalmi Intézet RT. /Singer és Wolfner/ (Légrády Testvérek R.-T. Nyomdája, Bp.), 125 p. + [12] t.: ill.

A szerző és a grafikusművész aláírásával ellátott, sorszámozott, bibliofil példány. Első kiadás. Magdaléna két élete. Írta: Herczeg Ferenc. Gróf Batthyány Gyula tizenkét egész oldalas rajzával illusztrált kötet.
"Készült 1943-ban Herczeg Ferenc nyolcvanadik születésnapjára, ezer számozott példányban. Ez a 202. sz. példány."
Kiadói félvászon kötésben lévő példány márványmintás, feliratozatlan címfedéllel, kiadói zöld előzéklapokkal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban.
A szerző regényének kiindulópontjában egy gazdag özvegyasszony végrendelete áll. A sors szeszélyére bízott örökséggel a szerző az emberi sors kiszámíthatatlanságának állított irodalmi emléket egy fordulatos regény formájában.

Részlet a könyvből: Négy nemzedék emlékezésén keresztül egy régi kép világít gyengén, mint mécses a kápolnafülkében. A gazdag vén Grálné, akinek kriptáján még azon a télen repedt ketté a nagy... Tovább

Részlet a könyvből: Négy nemzedék emlékezésén keresztül egy régi kép világít gyengén, mint mécses a kápolnafülkében. A gazdag vén Grálné, akinek kriptáján még azon a télen repedt ketté a nagy kőpirámis, mikor a kemény hideg odafenn elpusztította az istentagadó Napoleon császár hadseregét, a gazdag vén Grálné a bőrkarosszékében ült és fehér harisnyát kötött. Vissza
134

Kikiáltási ár:
12.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
22.000 Ft Licitek száma: 16