Herczeg Ferenc/Batthyány Gyula, gróf: Magdaléna két élete (Herczeg Ferenc és gróf Batthyány Gyula által aláírt, számozott példány)
Herczeg Ferenc
Gróf Batthyány Gyula
Uj Idők Irodalmi Intézet RT. (Singer és Wolfner)(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 137 oldal
23 cm x 16 cm
Budapest, 1943, Uj Idők Irodalmi Intézet RT. /Singer és Wolfner/ (Légrády Testvérek R.-T. Nyomdája, Bp.), 125 p. + [12] t.: ill.
A szerző és a grafikusművész aláírásával ellátott, sorszámozott, bibliofil példány. Első kiadás. Magdaléna két élete. Írta: Herczeg Ferenc. Gróf Batthyány Gyula tizenkét egész oldalas rajzával illusztrált kötet. "Készült 1943-ban Herczeg Ferenc nyolcvanadik születésnapjára, ezer számozott példányban. Ez a 202. sz. példány." Kiadói félvászon kötésben lévő példány márványmintás, feliratozatlan címfedéllel, kiadói zöld előzéklapokkal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban. A szerző regényének kiindulópontjában egy gazdag özvegyasszony végrendelete áll. A sors szeszélyére bízott örökséggel a szerző az emberi sors kiszámíthatatlanságának állított irodalmi emléket egy fordulatos regény formájában.
Négy nemzedék emlékezésén keresztül egy régi kép világít gyengén, mint mécses a kápolnafülkében.
A gazdag vén Grálné, akinek kriptáján még azon a télen repedt ketté a nagy kőpirámis, mikor a kemény hideg odafenn elpusztította az istentagadó Napoleon császár hadseregét, a gazdag vén Grálné a bőrkarosszékében ült és fehér harisnyát kötött.
Leütési ár:
22.000 Ft
Licitek száma: 16