Thold Orbán Imre: A budapesti Szent-István templom

Vázlatos ismertetés

Thold Orbán Imre
Lollok Lénárd
Keletsényi Ödön
Sturm Ferencz
Krisztinkovich Béla
Budapest Székesfőváros Házinyomdája (Budapest) ,
Könyvkötői félvászon kötés , 66 oldal
Méret: 22 cm x 16 cm
2019-02-24 20:00

Budapest, 1905, Szerző kiadása (Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 66 p.; ill.

A budapesti Szent-István templom (vázlatos ismertetés). Az Építésre Felügyelő Bizottmány megbízásából írta: Thold Orbán Imre.
A címlapképen a templom Hild tervezete szerint, melynek kupolája 1868. január 22.-én bedőlt. Kimutatással és IV. függelékkel kiegészített épületművészeti vázlatos ismertetés.
A kötet címfedelének belső oldalán valamint a címlapján régi tul. vignetták, előzéklapján régi tul. bélyegzés látható.
Utólagos félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan fed- és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, színes, szecessziós keretdíszítésű belívekkel, hiánytalan állapotban.

Fővárosunk leghatalmasabb, legmonumentálisabb temploma készen áll "ad maiorem Dei gloriam!" Több mint félszázados munkának koronája, mely dísze, büszkesége úgy fővárosunknak, mint az országnak. A... Tovább

Fővárosunk leghatalmasabb, legmonumentálisabb temploma készen áll "ad maiorem Dei gloriam!" Több mint félszázados munkának koronája, mely dísze, büszkesége úgy fővárosunknak, mint az országnak. A templom, melyet tévesen bazilikának neveznek, központos elrendezésű kupolás templom, melynek alaprajzában a szárak egyenlő hosszúságával a görög kereszt érvényesül... Vissza

A templom épitési történetének ismertetése írta: Thold Orbán Imre 1
Függelék.
I. A St. Lipótról nevezett kápolnának felajánlott tárgyak. Közlik: Lollok Lénárd és Keletsényi Ödön 47
II. A Szent-István templom számára befolyt adományok 81890-1905.) Közlik: Lollok Lénárd és Keletsényi Ödön 51
III. A templom építésénél közreműködik. Közli: Sturm Ferencz 53
IV. Kimutatás a templom építkezésénél felmerült kiadásokról és azok fedezetéről. Összeállította: Krisztinkovich Béla
359

Kikiáltási ár:
3.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
4.000 Ft Licitek száma: 2