Thold Orbán Imre: A budapesti Szent-István templom
Vázlatos ismertetés
Thold Orbán Imre
Lollok Lénárd
Keletsényi Ödön
Sturm Ferencz
Krisztinkovich Béla
Budapest Székesfőváros Házinyomdája(Budapest)
Könyvkötői félvászon kötés
, 66 oldal
22 cm x 16 cm
2019-02-24 20:00
Budapest, 1905, Szerző kiadása (Budapest Székesfőváros Házinyomdája), 66 p.; ill.
A budapesti Szent-István templom (vázlatos ismertetés). Az Építésre Felügyelő Bizottmány megbízásából írta: Thold Orbán Imre. A címlapképen a templom Hild tervezete szerint, melynek kupolája 1868. január 22.-én bedőlt. Kimutatással és IV. függelékkel kiegészített épületművészeti vázlatos ismertetés. A kötet címfedelének belső oldalán valamint a címlapján régi tul. vignetták, előzéklapján régi tul. bélyegzés látható. Utólagos félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan fed- és hátlappal, aranyozott feliratozású könyvgerinccel, színes, szecessziós keretdíszítésű belívekkel, hiánytalan állapotban.
Fővárosunk leghatalmasabb, legmonumentálisabb temploma készen áll "ad maiorem Dei gloriam!" Több mint félszázados munkának koronája, mely dísze, büszkesége úgy fővárosunknak, mint az országnak.
A...
A templom épitési történetének ismertetése írta: Thold Orbán Imre 1
Függelék.
I. A St. Lipótról nevezett kápolnának felajánlott tárgyak. Közlik: Lollok Lénárd és Keletsényi Ödön 47
II. A Szent-István templom számára befolyt adományok 81890-1905.) Közlik: Lollok Lénárd és Keletsényi Ödön 51
III. A templom építésénél közreműködik. Közli: Sturm Ferencz 53
IV. Kimutatás a templom építkezésénél felmerült kiadásokról és azok fedezetéről. Összeállította: Krisztinkovich Béla Vissza
Leütési ár:
4.000 Ft
Licitek száma: 2