Művelt Nép Tudományos és Ismeretterjesztő Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 123 oldal
22 cm x 23 cm
Budapest, 1955, Művelt Nép Tudományos és Ismeretterjesztő Könyvkiadó kiadása (Szikra Nyomda, Bp.), 102 p. + [2] p. + [12] t.; ill.
Vadmadárból - vadászmadár. [solymászat] Írta: Bástyai Lóránt. Ifj. Tildy Zoltán fekete-fehér fényképeivel és ifj. Finta József ábráival illusztrált kiadás. A címlapot készítette Mohrlüder Vilmos. A magyar solymászat történetének legfontosabb kútfőinek könyvjegyzékével, valamint a solymászatban használatos szakkifejezések listájával és azok magyarázatával ellátott kötet. Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan, aranyozott középdísszel ellátott címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, tiszta belívekkel, hiánytalan, megkímélt állapotban, feliratozott, rajz-illusztrációs, kissé sérült kiadói borítófedélben.
A solymászat történetéből
A solymászat történetéből
Az emberiség egyik legősibb foglalkozása a vadászat. Egykoron az éhség és hideg kényszere űzette a vadat, később a szükség szenvedéllyé, a kiváltságosok szórakozásává, testedző sportjává módosult.
A vadászat kezdetéről általában keveset tudunk. Hasonló módon nem mondhatunk biztosat a ragadozó madarakkal történő vadászat kezdetéről, eredetéről sem.
Kétségtelen azonban, hogy a vadfogás eme rendkívül vonzó módja évezredes eredetű. Ázsia dúsfüvű legelőin, vagy rengetegek övezte fennsíkjain élhetett hajdanában az a pásztor, vagy vadász, akinek idomított madara az ember szándéka szerint zsákmányolta először a vadat. Immár bizonyossá váló feltevések a solymászat eredetét Ázsiából származtatják.
Régmúlt idők írásos dokumentumait böngészve, fennmaradt emlékeit vizsgálva, számos solymászemlékre bukkanunk. Egyike a legrégebbieknek az az időszámításunk előtt 1200 körül készült dombormű, mely Korshabad nevű ősi város feltárásánál került elő. Vadász öklén ülő idomított ragadozó madarat vésett kőbe az egykori művész. Hasonló emlékek maradtak fenn a kínai Han dinasztia korából is...
Leütési ár:
15.000 Ft
Licitek száma: 20