Szurmay Sándor, vitéz uzsoki báró: Vadászemlékek, horgászélmények
vitéz Uzsoki Báró Szurmay Sándor
vitéz József királyi herceg
(Budapest) ,
, Kiadói egészvászon kötés
, 420 oldal
24 cm x 17 cm
Budapest, 1937, Franklin kiadás (Franklin Nyomda, Bp.), 420 p. + [23] t.; ill.
Első kiadás. Vadászemlékek, horgászélmények. Vitéz József királyi herceg előszavával. Írta: vitéz uzsoki báró Szurmay Sándor. Kilencvenöt fekete-fehér, szövegközti, feliratozott képppel illusztrált, részletes tartalomjegyzékkel és a képek jegyzékével kiegészített kötet. A kötet előlapján régi tollal beírt, névvel ellátott, dátumozott, aláírt, átjavított ajándékozási bejegyzés látható. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratozású címfedéllel és könyvgerinccel, kiadói színes előzéklapokkal, tiszta oldalakkal, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban. Vadászok, horgászok, természetjárók számára számos gyakorlati tanáccsal és ötlettel szolgáló kötet a ritka és keresett vadászirodalomhoz tartozik.
Egy régi kedves vadászcimborám könyve: «Vadászemlékek-Horgászélmények» fekszik előttem. Kiolvastam s most gondolatokba merülve nézek rá és lelkem előtt sok régmúlt bájos óra emléke lebeg, mint üde délibáb a száraz rónán! Kedves, rég nem látott tájak varázsképe éled föl bennem e szép könyv olvasásakor!
Elejétől végig a természetkedvelőnek mindent meglátó lelke vonul át a sorokon, a hazafinak megkínzott szíve dobban régi drága magyar tájak láttára, amelyeket égbekiáltó igazságtalanság elszakított tőlünk!
A sportkedvelőnek izgalmas élményei tárulnak elénk. Kedves vadászati históriákat élünk át az élénk színekkel festett szép elbeszélésekben. Ezer boldog emlékkel telt vidéken barangolunk a szerzővel, újból átélve mindent és gyönyörködve megragadó leírásaiban.
A tudós, tudományos szempontból, sok tanulságos élettani jelenséggel gazdagíthatja e könyvből ismereteit.
A kezdő horgász, ha elolvasta, mondhatnám, veheti a horgot és már szakszerűen hozzáláthat a horgászáshoz, mert megtalálta e könyvben mindazt, amit tudnia kell, hogy szerencsésen űzhesse kedvtelését.
A régi horgász majd fölsóhajt s megelégedetten mondja: «Pompás egy könyv» - Sok mindent alá fog húzni ceruzával, hogy jól megjegyezze magának és ezzel kedvezőbbé tegye horgászszerencséjét.
Leütési ár:
14.100 Ft
Licitek száma: 10