Szent-István-Társulat(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés (Gottermayer)
, 264 oldal
16 cm x 11 cm
Budapest, 1894, Szent-István-Társulat kiadása (Athenaeum Nyomda, Bp.), 264 p. + [2] t.; ill.
Hasznos olvasmányok. Komoróczy Miklós, Valnicsek Béla, Szemlér Ferenc, Szokoly István, Ghimessy Zsigmond, Csernik Alajos, Schultz Imre írásainak gyűjteménye. Közreadja a Szent-István Társulat. Néhány fekete-fehér szövegközti illusztrációval díszített kötet. A könyvet az Athenaeum Rt. Könyvnyomdája nyomtatta Budapesten. Címlapon Rónay György (1913-1978) József Attila-díjas költő, író, műfordító, esszéíró tollal beírt tulajdonosi bejegyzése, valamint egy, később bejegyzett tul. névbeírás látható. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány aranyozott feliratozású, dombornyomott, keretdíszes címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, kiadói növényindás előzéklapokkal, tiszta belívekkel, körbe mintázott lapélekkel, hiánytalan, megkímélt, jó állapotban. A könyv kötészeti munkái a Gottermayer Könyvkötői Műintézetben készültek.
Debois Henrik kereskedelmi ügynök egy szép tavaszi napon azzal nyitott be nejéhez, hogy igen előnyös feltételek mellett Amerikába, New-Yorkba óhajtja őt küldeni Páris egyik legelőkelőbb nagykereskedője. Deboisné asszonyt nagyon meglepték férje szavai, de midőn ez előtte ama bizonyos előnyös feltételeket feltárta, komolyan gondolkozóba esett. Most férje évenkint legfölebb 3-4000 franknyi jövedelmet tud nagy fáradsággal összeteremteni, mig New-Yorkban 3000 dollár biztos évi fizetésre s még egyszer annyi mellékjövedelemre van kilátás.
Komorócy Miklós: Az isteni Gondviselés útjai 1
Valnicsek Béla: Nemes szívek 68
Szemlér Ferenc: Hunyadi 135
Szokoly István: A kályhafűtő 139
Komorócy Miklós: Kávásy György 159
Ghimessy Zsigmond: A furcsa beteg 182
Csernik Alajos: A vizözön előtti világ 199
Schultz Imre: Növénytani séták az erdőben 240
Leütési ár:
18.900 Ft
Licitek száma: 7