Magvető Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói félvászon kötés
, 444 oldal
18 cm x 13 cm
963-548-594-8
2019-01-27 20:00
Budapest, 1997, Magvető Könyvkiadó kiadása (Kner Nyomda, Gyomaendrőd), 444 p. + [3] p.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás. Jadviga párnája. Napló. Írta: Závada Pál. A kötet címlapján a szerző, Závada Pál névre szóló dedikációja látható: "J.-nek és G.-nek szeretettel Závada Pál, 1999. november 19-én". Kiadói félvászon kötésben lévő példány feliratozatlan fed- és hátlappal, aranyozott feliratozással ellátott könyvgerinccel, tiszta oldalakkal, hiánytalan, megkímélt állapotban, feliratozott, színes illusztrációval és a szerző fotójával ellátott, fülszöveges, jó állapotú kiadói borítófedélben. A szerző műve valójában egy rendhagyó regény az elidegenedésről. Amivel mégis több ennél, az a meghívás "moralitás titkos rejtekeire" ami nélkül az élet elbukna a létezés viharában.
"Hisz nem tudtam, hogyan lehetséges írni másképpen, mint abban a tónusban, hogy nekem nincs és nem lehet nőmön kívül örömöm senki... Hogy akkor éltem csak valaha is, ha énrám ragyogott Jadvigám, ki mégis avval taszít folyton az embernek nem való létbe, hogy elfordul tőlem, és megcsal.
Egyszer (úgy rémlik, ittasan) űztem ugyan a papíron egy más női ölekbe vezető képzeletjátékot, ám annak egyéb igazi mozgatója a kesergésénél s a puszta testi vágynál akkor nem volt. Mely vágyakozás tárgya, hiába költöztettem szándékosan képzelt női típusokba százszor is, akkor is, mert hiába is!, csak nőm maga volt mindegyik alakban. Hogy ez akkor is így van, mégha bármi történik is!, vertem egy ízben Naplóm felett az asztalt részegen. Hát mi kell ahhoz, hogy őt a szívemből kivessem, ha az sem elég, hogy gyermeket fogan másvalakitől?! Hogy nem tud, nem képes, nemhogy a szívem, még ez a vakon is folyton csak őreá sóvárgó testem se szabadulni tőle!"
Leütési ár:
4.200 Ft
Licitek száma: 25