B. Nagy Lajos/Őrfi Péter/Mézes György: Karhatalmi ismeretek (számozott példány)

Gépirat

Őrfi Péter
Mézes György
B. Nagy Lajos
Karhatalmi Tanszék ,
Könyvkötői kötés , 381 oldal
Méret: 28 cm x 20 cm

Budapest, 1968, BM Karhatalmi Tanszék kiadása (BM Rotációs Nyomdaüzem), 381 p. (összesített oldalszám); ill.

BM Karhatalmi Tagozat Kiadványai (számjelzéssel, sorszámmal ellátva). Karhatalmi Ismeretek. Szigorúan titkos belső használatra. Tíz kis példányszámú, szigorúan titkos és szigorú sorszámozású, belső használatra szánt BM jegyzet egy kötetben.

1. Titkos! Ikt.sz: 0548/1968./6. pld. A karhatalmi harctevékenység elvei és sajátosságai ellenséges felderítődiverziós és belső ellenséges erők elleni harcban. 13 p.
2. Titkos! Ikt. sz.: 13-41/4/68/0542/1968./363. pld. A karhatalmi harctevékenységek vezetésének alapjai. Készítette: A BM A.K.T. szakmai munkakollektívája. 43 p.
3. Titkos! Ikt.sz.: 0468/1967/25. pld. Címfedél nélkül, részletes tartalomjegyzékkel, 53 p. + 7 t.
4. Titkos! Ikt.sz.: 0388/1965/32. pld. A szolgálati csoportok alkalmazása. 36 p. + 1-13 p.
5.Az operatív karhatalmi csoportok alkalmazása ellenség elleni harcban. 14 p.
6. Titkos! Ikt.sz.: 13-24/20/1968/0540/1968/248. pld. Karhatalmi operációk alkalmazása ellenséges csoportok és felderítő-diverziós erők felszámolása. 57 p. + 10 t. vázlat.
7. Titkos! Ikt.sz.: 0405/1966/54. pld. Karhatalmi operációk megszervezése és vezetése erdős-hegyes terepen. 85 p.
8. Titkos! Ikt.sz.: 0406/1965/54 pld. Lakott területen végrehajtott operáció sajátosságai. 19 p. + [1] p.
9. Titkos! Ikt.sz.: 0465/1965/15 pld. A figyelő szolgálat alkalmazása az ellenség ejtőernyővel ledobásra kerülő felderítő-diverzáns csoportjainak felszámolására folytatott harcban. 22 p. + 4 t. vázlat
10.Titkos! Ikt.sz.: 0531/1968/26 pld. A karhatalom alkalmazásának általános elvei az ellenséges légi deszantok elleni harcban. 34 p. + 4 t. vázlat

Kiadja a BM Akadémia Határőr és Karhatalom tagozata.
Könyvkötői kötésben lévő példány fedlapra kasírozott egyedi címfedéllel, feliratozatlan könyvgerinccel, hiánytalan állapotban. Ritka!

Bevezető: Az ellenséges "különleges" erők elleni harc - mint fogalom és gyakorlat tágabb értelemben véve - nem mai eredetű. Már az elmúlt évszázadokban, a különböző háborúk során, az egymással... Tovább

Bevezető: Az ellenséges "különleges" erők elleni harc - mint fogalom és gyakorlat tágabb értelemben véve - nem mai eredetű. Már az elmúlt évszázadokban, a különböző háborúk során, az egymással szembenálló felek korlátozott létszámú csoportokat küldtek egymás hátországaiba "különleges" feladatok: - felderítés, rajtaütés, fogolyszerzés stb. - végrehajtására. Vissza

3
A karhatalmi harctevékenység elvei és sajátosságai ellenséges felderítő-diverziós és belső ellenséges erők elleni harcban /Jegyzet/ - Karhatalmi Tanszék, 1963. "Titkos!" 6. sz. példány, 0548/1968 szám, sokszorosítva: 60 példányban, készítette: Mézes alez. 1-13

A karhatalmi harctevékenységek vezetésének alapjai - Kiadja: A BM Tanulmányi és Kiképzési Csoportfőnökség, 1968., 363. sz. példány, Ikt. sz.: 13-41/4/68, 0542/68. 1-43

I. Harcálláspont és elemei - Sokszorosítva: 35 pld.-ban, Készítette: Mézes György r. alez. 1966., 0468/67., 25. sz. példány (8 kihajtható melléklettel) 1-53
1. A vezetési pontok fogalma és kialakulása 3
2. A harcálláspont helyének kiválasztása 7
3. A harcállásponttal szemben támasztott követelmények 11
4. A harcálláspont elemei 12
II. A harcálláspont telepítése és szolgálatának megszervezése
1. A harcálláspont telepítésének módjai 14
2. A harcálláspont előkészítő csoport /HECS/ feladata és összetétele 19
3. A harcálláspont szolgálatos személyei 23
4. A harcálláspont állomány pihenőjének megszervezése 28
5. A harcálláspont rejtése 29
6. Tartalék harcálláspont létesítése 30
7. A harcálláspont áttelepítése 31
8. A harcálláspont mozgása 34
9. A zászlóalj vezetési pont megszervezése és biztosítása kutatásban 35
III. A harcálláspont biztosítása
1. A harcálláspont őrzésének megszervezése 42
2. A harcálláspont védelmének megszervezése 45
3. A harcálláspont védelmi harcának megvivása 48
Vázlatok
1. A harcálláspont települései helyének felderítése, biztosítása, a vezetési elemek települési helyének kitűzése
2. A harcálláspont elemei és települések rendje
3. A harcálláspont telepítésének terve
4. A harcálláspont állományának elhelyezése
5. A harcálláspont megosztott telepítése
6. A kutató csoport PK harcálláspont mozgásban
7. A harcálláspont őrzésének megszervezése
8. A harcálláspont védelmének megszervezése

A szolgálati csoportok alkalmazása. A szolgálati csoportok szolgálatának megszervezése és vezetése /Jegyzet/ - Készítette: Kh. tanszék, 1965., "Titkos"! 32. sz. pld. Nytsz: 0388/1965., készült 2 példányban, sokszorosítva: 100 példányban, készítette: Ő. P. r. szds. 1-36
Bevezetés
I. A szolgálati csoportokról általában
1. A szolgálati csoportok fogalma
2. A szolgálati csoportok alkalmazásának körülményei
3. A szolgálati csoportok megerősítésének és felszerelésének lehetőségei
II. A szolgálati csoportok fajtái
1. A szolgálati csoport fogalma
2. A szolgálati csoport alkalmazásának esetei
3. A szolgálati csoport parancsnoka, ereje, megerősítése, harcrendje
III. A szolgálati csoportok szolgálatának megszervezése ha azok az operáció harcrendi elemét képezik
1. Az előljáró parancsnok és törzsek tevékenysége a szolgálati csoportok megszervezésében és irányításában
2. A szolgálati csoportparancsnok feladata a harctevékenység irányítása során
IV. A szolgálati csoportok tevékenysége ha önállóan kerülnek alkalmazásra
1. A szolgálati csoportok önálló tevékenységének fogalma
2. A szolgálati csoportok önálló tevékenységének sajátosságai
3. A szolgálati csoport megszervezése
4. A szolgálati csoportparancsnok feladatai a harctevékenység vezetése és irányítása során
5. A szolgálati csoport együttműködésének lehetőségei, együttműködése az operatív munkásokkal összeköttetés biztosítása az előljáró parancsnokkal, törzszsel
6. Szolgálati csoport önálló felderítése
7. A szolgálati csoportnál folyó politikai munka szervezése és irányítása
8. A szolgálati csoportok élelmezése, eü. ellátása, meghibásodott vagy megrongálódott technikai eszközök kérdése
Befejezés

Az operativ karhatalmi csoportok alkalmazása az ellenség elleni harcban 1-14
Bevezetés
I. Az OKCS-ek alkalmazásának főbb elvei
- Az OKCS tevékenységének jellemzői,
- az OKCS szolgálat sajátosságai,
- az OKCS-ok ereje és felszerelése,
- az OKCS-ok által alkalmazott harcrendek.
II. Az OKCS-ok szolgálatának megszervezése és végrehajtása.
- az OKCS szolgálatának megszervezése,
- az OKCS szolgálatának végrehajtása,
Befejezés

Karhatalmi operációk alkalmazása ellenséges csoportok és felderitő-diverziós erők felszámolására /Jegyzet/ - Kiadja: A BM Tanulmányi és Kiképzési Csoportfőnökség, 1968., 248. sz. példány, Ikt. szám: 13-24/20/1968., 0540/68 (10 kihajtható melléklettel) 1-58
I. rész: A karhatalmi operáció fogalma, sajátosságai, végrehajtásának módjai
1. Az operáció fogalma 6
2. Az operáció sajátosságai, végrehajtásának módjai 7
3. Kutatással végrehajtott operáció 8
4. Bekerítéssel végrehajtott operáció 10
5. Üldözéssel végrehajtott operáció 11
6. Figyelőszolgálattal végrehajtott operáció 13
7. A parancsnokok és törzsek munkája az operáció megszervezésében 15
II. rész: Az általános karhatalmi operáció fogalma, sajátosságai
1. A karhatalmi harctevékenységek sajátosságai a háború kezdeti időszakában 22
2. Az általános operáció fogalma, jellege és sajátosságai 24
3. Az általános operációban résztvevő erők feladatainak megszervezése 29
4. A parancsnoki munka sajátosságai az általános operáció feladatainak megszervezésében 30
III. rész: A harcálláspont telepítése és biztosítása karhatalmi operációk során
1. A harcálláspont fogalma és elemei 36
2. A harcálláspont telepítése és szolgálatának megszervezése 41
3. A harcálláspont megszervezése és biztosítása kutatásban 45
IV. rész: Karhatalmi erők meneteinek megszervezése, harctevékenységek végrehajtására
1. A menet fogalma, célja 51
2. Menetbiztosítás 56
3. Menetokmányok és azok tartalma 57

Karhatalmi operációk megszervezése és vezetése erdős-hegyes terepen /Jegyzet/ - Készítette: Kh. Tanszék, 1965., 54. sz. pld. Ikt. sz.: 0405/66, sokszorosítva: 100 pld-ban, készítette: Őrfi Péter r. szds. 1-85
Bevezetés
1. Az erdős-hegyes terepen végrehajtandó operáció sajátosságai
1. Az erdős-hegyes terepe sajátosságai
2. Az ellenség rejtőzködésének lehetőségei erdős-hegyes terepen
3. A saját erők tevékenységét befolyásoló tényezők erdős-hegyes terepen végrehajtandó operációban
4. A tűz megszervezésének sajátosságai erdős-hegyes terepen
2. Az erdős-hegyes terepen végrehajtandó operáció megszervezése
1. Az erdős-hegyes terepen végrehajtandó operáció harcrendjét meghatározó tényezők
2. A blokirozó csoport feladatai és tevékenységének sajátosságai
3. Kutató csoport feladatai a kutatás formai és tevékenységének sajátosságai
4. A tartalék helye, feladatai és alkalmazásának lehetőségei
5. A terep értékelésének módjai és jelentősége a zászlóaljparancsnok és törzse által a parancsnoki munka keretében erdős-hegyes terepen végrehajtandó operációban
3. Az erdős-hegyes terepen végrehajtandó operáció biztosításának sajátosságai
1. Harcbiztosítás
2. Politikai biztosítás
3. Híradó biztosítás
4. Anyagi és technikai biztosítás
5. Egészségügyi biztosítás
Befejezés

Lakotterületen végrehajtott operáció sajátosságai /Jegyzet/ - Karhatalmi Tanszék, 1965., 54. sz. pld. Nytsz: 0406/1965., sokszorosítva: 100 pld., készítette: Őrfi Péter r. szds. sk. 1-20

A figyelő szolgálat alkalmazása az ellenség ejtőernyővel ledobásra kerülő felderítő-diverziós csoportjai felszámolására folytatott harcban /Jegyzet/ - Karhatalmi Tanszék, 1966., 15. sz. pl., szám: 0465/1967., sokszorosítva: 140 pld-ban, készítette: B. Nagy Lajos r. őrgy. (5 melléklettel) 1-22

A karhatalom alkalmazásának általános elvei az ellenséges légideszantok elleni harcban a hadsereg mögöttes területein és a hátországban /Jegyzet/ - Karhatalmi Tanszék, 1968., 26. sz. példány, szám: 0531/1968., sokszorosítva: 50 példányban, készítette: Mézes alez. (5 melléklettel) 1-34

022

Kikiáltási ár:
8.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
9.600 Ft Licitek száma: 8