Gross Arnold: Gross Arnold (Gross Arnold egyedi rajzos dedikációjával ellátott példány)

Sinóros Szabó Katalin
Kristóf Eszter
Gross Arnold
Kratochwill Mimi
Dunakönyv Kiadó Kft. (Budapest) ,
Kiadói egészvászon kötés , 158 oldal
Nyelv: Magyar  Angol  Német  Olasz
Méret: 27 cm x 24 cm
ISBN: 963-7961-54-2
2019-01-27 20:00

Budapest, 1993, Dunakönyv Kiadó Kft. kiadása (Kossuth Nyomda Rt., Bp.), 158 p. + [2] p.; ill.

Gross Arnold grafikusművész dedikációjával ellátott példány. Gross Arnold (grafikai album). Szerkesztette és a bevezető tanulmányt írta Sinóros Szabó Katalin.
A kötet címlapján Gross Arnold, a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth-díjas magyar grafikus egyedi rajzillusztrációjával ellátott dedikációja látható: "S. M.-nek emlékül, Gross Arnold, 1994. IV. 22."
Szövegközti színes és fekete-fehér, egész oldalas illusztrációkkal díszített, magyar, német, angol, olasz nyelvű kiadvány.
Kiadói egészvászon kötésben lévő példány feliratozott címfedéllel és könyvgerinccel, színes, rajzolt illusztrációval ellátott előzéklapokkal, hiánytalan, jó állapotban, feliratozott, színes illusztrációval, a szerző színes fotójával ellátott, feliratozott fülszöveges, jó állapotú, kiadói borítófedélben.

Nem holmi olcsó aktualizálás íratja le velünk a döntő meghatározást Gross Arnold életművéről, mikor azt mondjuk: ez az egész életmű tulajdonképpen egy nagy (ezer mikro-miniatűrjében nagy);... Tovább

Nem holmi olcsó aktualizálás íratja le velünk a döntő meghatározást Gross Arnold életművéről, mikor azt mondjuk: ez az egész életmű tulajdonképpen egy nagy (ezer mikro-miniatűrjében nagy); karácsonyfa-opusz. A karácsonyfán csüngnek-csengnek és hintáznak havas vagy repkényes házak, házikók, gombák, diók, autók, buborék-holdvilágok, babák, harangok, bájos vagy furcsa-torz állatok: a gyűjtemény valami babett-balett világvitrinnek mondható. Megnyugtató boldogság, hogy a kozmosz és nagyvilág elemei itt nem félelmetes-tragikus káoszban tombolnak..., hanem épp ellenkezőleg (ez a karácsonyi lényeg, a laikus betlehem!): békés, bájos, idilli szomszédságban, zenélő óra hangját idéző, boldogan társalkodó együttélésben.
...nem hátat-fordítás ez, nem gyáva menekvés viharos századunkból, hanem: a szeretet, a béke leghangosabb, legidőszerűbb hirdetése, a boldogság lehetőségének pozitív vallása, ahol még a kalickába zárt madarak is, igenis, vidám dalra tudnak fakadni. A kis "filigrán-filigri" városkát méltán nézik a gyerekek; hiszen egész életünkben csak egy, egy, egy igazi nagy élmény van: a rácsodálkozás utolérhetetlen frissessége a karácsonyi ajándékra. Gross ilyen csodálkozásra való anyagot épített össze, játékot (de azért vigyázzunk, mert ugyancsak törékeny, túl mohó kézzel hozzá ne nyúljunk!): vagyis, földi létünk legnagyobb varázslatában részesít bennünket újra.
...ez a "csökönyös" aprólékos ábrázolás: éppúgy karácsonyéji áhitatos csendet kíván, mint egy finom zene pianisszimója. És ebben a kis-családi és világ-családi békében örömmel látunk be a műhelybe: soha természetesebben nem "csúszott át" a grafika világa városkák kisplasztikájába, a mókás bébi-babilonba.
...Nemcsak az egész életmű karácsonyfa - a metszetek fái egyenként édeni ajándékozó-fák: ágaik felénk nyúló karok - szívet, Napot, virágot, angyalmenyasszonyokat kínálnak - szedjük gyorsan ezeket a káprázatként huncutkodó boldog - valóságokat! Vissza
079

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
57.600 Ft Licitek száma: 54