Kassák Lajos: A tölgyfa levelei (dedikált példány)
Kassák Lajos
Sík Csaba
Kassák Lajos
Magvető Könyvkiadó(Budapest)
Kiadói egészvászon kötés
, 166 oldal
19 cm x 18 cm
2019-01-27 20:00
Budapest, 1964, Magvető Könyvkiadó kiadása (Alföldi Nyomda, Debrecen), 166 p.; ill.
Szerző által dedikált példány.Első kiadás. A tölgyfa levelei. Versek. Írta: Kassák Lajos. A címlapon a szerző, Kassák Lajos névre szóló dedikációja látható: "M. M.-nek emlékül Kassák Lajos, 1965. I. 31". A védőborító, a kötésterv és a fekete-fehér illusztrációk Kassák Lajos munkái. Kiadói egészvászon kötésben lévő példány ezüstözött feliratozással és illusztrációval ellátott címfedéllel, feliratozott könyvgerinccel, hiánytalan állapotban, több színnel feliratozott, fülszöveges, kissé kopott kiadói borítófedélben, színezett felső lapélekkel. Kassák jelen verseskötetében meglepő hasonlatokkal és kifinomult költői képekben beszél önismeretről, emberségről, születésről, elmúlásról.
Szándékát, benső arányait tekintve, szinte példa nélkül álló, nagyszabású vállalkozás eredménye Kassák Lajos új könyve; tudatos szintézise egész költészetének, mintegy megismétlése költői útjának, összefoglalása témáinak és versépítési módszereinek, tömör s tovább már nem egyszerűsíthető megfogalmazása mindannak, amit többezer versében kifejezett. Szintézis, de nem ismétlés. Mert a versek csak felkeltik a régiek emlékét, újra életre hívják, maguk mögé állítják háttér, példa és hivatkozásként őket, de nem ismétlések, nem variációk. A gondolatban és lélekben még egyszer megtett út lírai dokumentumai, melyekben az állapotokat és érzéseket nem az idő, hanem a megbonthatatlan egyéniség határozza meg, nem a múlt dominál bennük, hanem a jelen.
Leütési ár:
25.200 Ft
Licitek száma: 13