Dömötör Tekla, Dr.: A népszokások költészete (gépirat) Hasonló című kiadvány eredeti, egyedi gépirata! Kézirat gyanánt!

Műfajelméleti doktori értekezés a folklór tárgyköréből

Dr. Dömötör Tekla
, Könyvkötői egészvászon kötés , 388 oldal
Méret: 30 cm x 21 cm

Budapest, 1970, december (néprajzi tanulmánykötet, gépírat), 330 p. + XLIV + [11] t.: ill.

A népszokások költészete. (Műfajelméleti doktori értekezés a folklór tárgyköréből.) Gépirat. Írta: Dr. Dömötör Tekla a néprajztudományok kandidátusa.
Dobrovits Aladár, a néprajzkutató szerző volt férjének hagyatékából származó eredeti gépirat.
A tizennégy, eredeti, fekete-fehér, beragasztott fotóval illusztrált gépiratot a szerző készítette, melyet számozott jegyzetanyaggal és a kötet képeinek jegyzékével egészített ki .
Könyvkötői fekete egészvászon kötésben lévő gépirat aranyozott feliratos fedlappal, feliratozatlan könyvgerinccel, tiszta, szép oldalakkal, hiánytalan, megkímélt állapotban.
Az 1970-ben írt néprajzi tanulmánykötet hivatalos első kiadására 1974-ben került sor. Az elismert, magyar néprajzkutató ebben a művében a népszokások költészetét és azok néprajzi összefüggéseit tárgyalja.
083

Kikiáltási ár:
20.000 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár: