Somlyó György: Talizmán (dedikált példány)

Somlyó György
Szépirodalmi Könyvkiadó (Budapest) ,
Kiadói félvászon kötés , 55 oldal
Méret: 19 cm x 13 cm
2019-01-27 20:00

Budapest, 1956, Szépirodalmi Könyvkiadó kiadása (Alföldi Nyomda, Debrecen), 55 p.; ill.

Szerző által dedikált példány. Első kiadás. Talizmán. Versek. Írta: Somlyó György.
A kötet címlapján a szerző, Somlyó György névre szóló dedikációja látható: "dr. S. Zs.-nek, hogy ne csak a gyomromba lásson, hanem egy kicsit legalább a fejembe is, szeretettel Somlyó György, 1957 december 1."
Hat fekete-fehér egész oldalas illusztrációval gazdagított kötet.
Kiadói félvászon kötésben lévő példány aranyozott rajzillusztrációval díszített címfedéllel, feliratozatlan vászongerinccel, tiszta oldalakkal, hiánytalan, megkímélt állapotban, kissé sérült, feliratozott kiadói védőborítóban.
Húsz művészportrét festett a költő a szonett tömör keretei között. A kötet két kiemelkedő darabja a két Bartók-szonett, mely nemcsak egy nagy embert tükröz, hanem a viszonyt is, ahogy a közösség, a népe fogadta őt.

Dantéhoz7
Ismeretlen énekmondó a XVII. századból9
A 350 éves Don Quijote egy példányára11
Mozart 1-215
Csokonai17
Vörösmartyhoz19
Ferenczi Béni Petőfi-szobrára21
A párizsi Victor Hugo-házban23
Juhász Gyula25
Az átkozott költő27
Derkovits29
József Attila31
Bartók búcsúestje33
Bartók visszatérése35
Radnóti Miklós37
Hikmet39
Picasso41
Címzés nélkül levél Pablo Nerudához43
Majakovszkij elvtárs!45
Bot és fa47
Mint elfeledett régi mesterek49
181

Kikiáltási ár:
1 Ft
(Minimum licitlépcső: 100 Ft)

Leütési ár:
3.500 Ft Licitek száma: 15